Do České Lípy přestupuje Daniel Mayer

Verze pro tisk |

Elitní mužský tým florbalistů před novu sezónou ohlašuje novou posilu do brankoviště, z Ostrova nad Ohří přestupuje Daniel Mayer. Jak se vyvíjel celý transfer a kdy a proč se Daniel rozhodl obléknout modrobílý dres FBC, se dozvíte v tomto rozhovoru.

1)      Dane, jak proběhl přestup do České Lípy? Z Plzně to je poměrně daleko..

Do Plzně jsem pět let jezdil za studiem, domov mám v Ostrově u Karlových Varů a odtamtud je to do Lípy relativně daleko. Rozhodně je to dál než do Plzně, ale člověk si zvykne.

2) Jak ses dostal s českolipským klubem do kontaktu?

Tuším, že nějaké rozhovory začaly vznikat těsně po loňských Floorball Games, na kterých jsem zjistil, že není nereálné hrát v úplně cizím týmu daleko od všeho známého.

3) Co tě do České Lípy zlákalo a jak ses zde zabydlel?

Ono to má asi všechno spojitost s těmi Floorball Games, které se v Lípě každoročně konají. Tenkrát jsem vůbec neměl tušení, do čeho jdu. Během pár dní jsem se rozhodl a prostě jel přes půlku republiky za florbalem. Zažil jsem tu skvělou atmosféru, lidi okolo florbalu, byla to veliká zkušenost a hlavně zábava. Tohle všechno asi vyústilo v to, že jsem reálně začal uvažovat nad tím, že bych mohl do Lípy natrvalo přesídlit. Co se bydlení týče, je to velká změna – nové město, nový byt, nový začátek. Beru to jako takovou výzvu.

4) Sledoval jsi dříve výsledky FBC Česká Lípa a měl jsi ponětí o tomto klubu?

Samozřejmě jsem věděl, že Česká Lípa se dlouhodobě pohybuje na špici druhé ligy, takže jsem věděl, že půjde nepochybně o kvalitní mužstvo.

5) Co od letošní sezóny čekáš? Útok na postup je asi opět hlavním cílem..

Asi bych lhal, kdybych řekl, že neočekávám boje o první místo. Já osobně samozřejmě budu tvrdě pracovat na tom, abych k tomu týmu dopomohl.

Nahoru