Českou Lípu čeká další těžký soupeř, doma vyzve Kladno

Osmnácté kolo první ligy mužů nabídne parádní podívanou. Do českolipské haly dorazí Kladno, které je jedním z nejvyrovnanějších soupeřů České Lípy vůbec. Poslední čtyři vzájemné zápasy skončily vždy rozdílem jediné branky. A posledně, v rámci prvního kola, vyhráli Českolipští 3:4. Nyní už jsou ale ve zcela jiné pozici, mají jisté play off a mohou se na něj v poklidu chystat.

Kladno si potřebuje pozici mezi první osmičkou upevnit, a proto by výhra pro tento celek byla velmi cenná. Očekává se velmi vyrovnaný duel, kdo nakonec vyhraje? To se dozvíme v pátek 30. ledna od 20:00!

V letošní sezoně se oba celky už střetly. Kladno doma v září podlehlo České Lípě poměrem 3:4, přičemž vyrovnávající a poté i rozdílovou branku vstřelil kapitán Lukáš Mlejnek. Utkání začalo lépe pro Kladenské, kteří v první třetině skórovali hned třikrát, jenže postupem času, i přesto, že vedli 3:1, o své vedení přišli. Štěpán Slaný si připsal dvě asistence na první dva góly, poté úřadoval Mlejnek. V zápase bylo k vidění také velké kvantum střel, Kladno vystřelilo pětatřicetkrát a Severočeši zaznamenali o deset střel méně. A co že bylo klíčovým faktorem, který rozhodl ve třetí třetině? Fyzická kondice. Sám Jiří Stožický po zápase řekl: „Rozhodlo, že jsme prohráli první třetinu jen o dva góly. Pak jsme získali pevnou půdu pod nohama a ve třetí třetině se jednoznačně projevila naše lepší fyzická kondice.” Podobně utkání hodnotil také trenér Kladna: „V první třetině jsme byli v koncovce efektivní, bohužel jsme nevyužili šance ve druhé třetině. Lípa naše chyby potrestala a ve třetí třetině nás fyzicky přehrála.”

Na zápas se těší také Štěpán Slaný, který byl v prvním letošním vzájemném duelu vyhlášen nejlepším hráčem. Sám o nadcházejícím duelu říká: „Zápasy s Kladnem jsou vždy velmi vyrovnané. Mají velké zkušenosti a ve svém středu několik kluků, co toho mají v extralize odehráno opravdu hodně. Kladno vždy sázelo na takový tradiční tatranský styl, nikam se nehnalo a spíše čekalo, s čím přijde soupeř. V pátek to bude asi teda pěkná čekaná.”

Česká Lípa je prvním týmem v této soutěži, který má jisté play off. Momentálně vévodí tabulce s osmatřiceti body, šesté Kladno má o osm bodů méně. Případnou výhrou by se Kladenští dostali až na čtvrtou příčku před Znojmo, záviset ovšem bude také na ostatních duelech a tom, jak si rozdělí body ostatní týmy.
V uplynulém kole zvládla Česká Lípa utkání v dalekém Rožnově, kde zvítězila 5:6. Byl to velmi dramatický zápas, ve kterém bylo dohromady šest vyloučených. V dalším zápase si už ale podobné přestupky nebudou moct svěřenci trenéra Jiřího Stožického dovolit – a důvod je jasný. „Kladno má velmi zkušené a produktivní hráče zejména v prvním útoku. Kvalitně doplnilo tým o pár mladíků z Tatranu, což jejich hře velmi přidalo na rychlosti. Jsou navíc dobří v blokování střel a ve hře ve vlastním pásmu. Budeme si muset dát velký pozor na jejich brejky. Myslím si, že vyhraje mužstvo, které bude trpělivější a udělá méně chyb,” říká obránce Milan Tichý.

Třetí třetina se zdá být pro Kladno velkou slabinou, neboť v posledním zápase prohrálo s Litvínovem 6:4 a polovinu branek inkasovalo v posledních čtrnácti minutách. Zcela opačně ale mluví zápas proti Startu, který se odehrál před dvěma týdny. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:3, ale samotná třetí perioda skončila stavem 6:2 pro Kladno!