Českolipští florbalisté vstoupili do sezony vítězně

V úvodním kole první ligy zajížděla Česká Lípa na půdu ještě v loňské sezoně prvoligového Kladna a ve sportovní hale BIOS se očekával vyrovnaný duel. Veškeré předzápasové predikce se vyplnily do puntíku.

Kladno sice po první třetině vedlo o dvě branky, jenže hosté nesložili zbraně a ve zbytku utkání skóre otočili ve svůj prospěch. Vítěznou trefu zaznamenal Lukáš Mlejnek.

Vstup do zápasu měli lepší Kladenští. Již v čase 1:37 vystřelil Přívara, jehož pokus úspěšně tečoval za Ponomarevova záda Jan Louvar. Českolipští ale přispěchali s rychlou odpovědí, Slaný nahazoval míček na kladenského brankáře Cmírala a Štěpán Motejzík jeho nabídku dorazil do branky. V 11. minutě Středočeši znovu vedli, Slivka našel přesným pasem Jaroslava Řeháčka, který vymetl všechny pavučiny Ponomarevovy branky.
Poté si v rozporu s pravidly počínal Jirsa, který nedovoleně atakoval Leipnera a rozhodčí nařídili trestné střílení. Řeháček tuto šanci v gól nepřetavil, ale následnou přesilovou hru hostitelé přece jen využili. Richtr oslovil Jana Louvara, který podruhé v tomto utkání překonal Ponomareva.

Po přestávce zkusil bdělost Cmírala Slaný, ale kladenský brankář neměl pro úmysl českolipského obránce pochopení. Vzápětí si Kladno vypracovalo slušnou šanci, jenže přečíslení dva na jednoho dvojice Šimůnek – Leipner nevyřešila šťastně. Následně se na hřišti přiostřilo, Slivka poslal k zemi Vnuka, záhy Ponomarev atakoval Přívaru a Louvar sundal Motejzíka.
Z této šlamastiky vyšla „vítězně“ Česká Lípa, neboť po faulu Slivky hrála v početní převaze. Loňský semifinalista první ligy se ovšem branky dočkal až v čase 33:19, kdy v ponechané výhodě přihrál Slaný Tomáši Podrabskému, který snížil. O dvě minuty později vyzkoušel Ponomarevovu pozornost střelou z dálky Slivka, ale českolipský brankář jeho úmysl vyhlavičkoval do bezpečí.
V závěru druhé části měli domácí dvě velké příležitosti. Leipner trefil míček ve vzduchu, ale jeho gól sudí Černý neuznal pro hru vysokou holí. Minutu před pauzou odmítl dovršení hattricku Louvar, který trefil břevno.

V průběhu třetí dvacetiminutovky skórovali už jen Českolipští. Ve 45. minutě rozehrál Jirsa standardní situaci na Lukáše Mlejnka, který přesně zacílil a vyrovnal na 3:3. Další gól měl na florbalce Podrabský, ale ve velké šanci selhal. Kladno pak sevřelo Českou Lípu do kleští, ovšem rozhodující trefy se nedočkalo, a tak Lípa trestala.
Po kladenském oddechovém čase se k míčku dostal Vnuk, adresoval jej Lukáši Mlejnkovi, který svým druhým zářezem převrhl misky vah na stranu Severočechů. V poslední minutě se hosté dostali pod obrovský tlak, Kladno navíc sáhlo k power-play, ale na vyrovnání už nedosáhlo. Česká Lípa tak vstoupila do nové prvoligové sezony tím nejlepším možným způsobem, na půdě Kladna zvítězila 4:3.

Ohlasy trenérů:
Jan Buk (FBC Kladno): „V první třetině jsme byli v koncovce efektivní, bohužel jsme nevyužili šance ve druhé třetině. Lípa naše chyby potrestala a ve třetí třetině nás fyzicky přehrála.“

Jiří Stožický (FBC BRZDY CZ Česká Lípa): „Rozhodlo, že jsme prohráli první třetinu jen o dva góly. Pak jsme získali půdu pod nohama a ve třetí třetině se jednoznačně projevila naše lepší fyzická kondice.“

FBC Kladno – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (3:1, 0:1, 0:2)

Branky a asistence: 2. Louvar (Přívara), 11. Řeháček (Slivka), 15. Louvar (Richtr) – 7. Motejzík (Slaný), 34. Podrabský (Slaný), 45. Mlejnek (Jirsa), 53. Mlejnek (Vnuk).
Rozhodčí: Černý, Janoušek.
Vyloučení: 2:1.