Českolipští florbalisté podruhé v řadě prohráli

S cílem odčinit týden starý nezdar se Startem vyrazili florbalisté FBC BRZDY CZ Česká Lípa do utkání s Black Angels a ještě na začátku třetí třetiny to vypadalo, že by z tohoto zápasu mohli urvat nějaký ten bodík. Jenomže v dalším průběhu poslední části skórovali už jen hosté, kteří si ze severu Čech odvezli tři body za výhru 5:2.

Velkou premiéru v první lize si odbyl brankář Lukáš Chyna, který proti Černým andělům předvedl několik fantastických zákroků a blýskl se i chyceným trestným střílením. Kdo naopak absentoval, byl trenér Jiří Stožický, který kvůli červené kartě z předchozího střetnutí se Startem musel sledovat své svěřence jen z tribuny.

Úvod duelu jednoznačně patřil domácím, kteří měli míček častěji na svých florbalkách. Nejprve pálil těsně vedle Matějíček a s Jeřábkovou střelou si brankář Matiášek poradil. Pražané se osmělili až v desáté minutě, kdy rychlý protiútok zakončil pokusem nad Chynovu branku Moravec. V čase 12:47 nebezpečně před Matiáškem operoval Baudisch, ale míček za hostujícího gólmana neprotlačil.
Následně si velkou příležitost vypracovali také hosté, jenže debutující brankář Chyna neměl pro jejich úmysl pochopení. V čase 17:07 se Českolipští ujali vedení. Podrabský nahazoval před branku, kde hrací předmět umně tečoval Štěpán Slaný. V souboji před Matiáškem se ale zranil Radek Matějíček, který kvůli problémům s kotníkem do zbytku zápasu již nezasáhl.

Po přestávce musel být v plné permanenci Chyna, který se dvakrát vytáhl proti zakončení Kačírka. Ve 25. minutě ale nestačil na střelu Pavla Vlasáka, která Chynovi proklouzla pod rukou. Vzápětí se Středočeši radovali podruhé, Vlasák se tentokrát vžil do role nahrávače a jeho pas přetavil v druhý gól Jan Vinš.
Strážce hostující svatyně Matiášek mohl na začátku druhé třetiny vyprávět o tom, jaké to je být nezaměstnaný, protože až ve 28. minutě jej střelou z půlky hřiště prověřil Milan Tichý. Ani následná kombinace Vnuka s Vlčkem ke změně stavu nevedla.
V době, kdy se klání přehouplo do své druhé poloviny, si udělal útočný výlet Kalaš, ale místo míčku dopravil do branky jen sám sebe. Blízko vyrovnání byli hostitelé v závěru prostředního dějství, kdy po přihrávce Vnuka nastřelil Podrabský jen tyč. Poté se musel mít na pozoru znovu Matiášek, jehož bdělost otestoval Bezouška.

Česká Lípa měla do třetí dvacetiminutovky znamenitý nástup, neboť 35 sekund po pauze srovnal přesnou střelou Štěpán Slaný. Nerozhodný stav pak zlomil Jan Vinš, jehož zásah se nakonec ukázal být vítězným. Domácí však neházeli flintu do žita, ale proti dorážce Motejzíka se tygřím skokem prezentoval Matiášek.
Následně se proti pravidlům provinil Baudisch, za jehož zákrok nařídili rozhodčí trestné střílení. Nájezdu se ujal Moravec, ale jeho myšlenku Chyna přečetl a udržel českolipské akcie nad vodou. Černí andělé sice nevyužili následnou přesilovku, ale po jejím skončení si Dan Moravec spravil chuť a upravil na 4:2 pro svůj tým.
Českolipští vsadili vše na jednu kartu a odvolali Chynu z branky, jenže pokus o vyrovnání jim v power-play nevyšel. Naopak minutu před koncem se ujal míčku Jaroslav Král, jenž střelou do prázdné branky stanovil konečný výsledek utkání na 5:2 pro Black Angels.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – BLACK ANGELS 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Branky a asistence: 18. Slaný (Podrabský), 41. Slaný (Tichý) – 25. Vlasák (Kalaš), 26. Vinš (Vlasák), 43. Vinš (Cvrček), 58. Moravec (Pojar), 60. Král (Pojar). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 210.

Sestavy:
Česká Lípa: Chyna – Mlejnek, Tichý, Slaný, Vlček, Kroupa – Bezouška, Vnuk, Jeřábek, Motejzík, Podrabský, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Jirsa, Baudisch.
BLACK ANGELS: Matiášek – Vaculík, Pojar, Vinš, Cvrček, Vlasák, Kačírek, Mucha, Hněvkovský, Moravec, Král, Čáp, Kalaš.