Českolipské týmy na Czech open 2011

Verze pro tisk |

I na letošním Czech open měl své zastoupení klub FBC Česká Lipa. Na největším klubovém turnaji světa startovaly hned tři týmy - ženy, muži a junioři. Nejdále se dostali právě posledně jmenovaní, nově skládaný tým se probil až do čtvrtfinále, kde nestačil na Bulldogs Brno a mezi prsty mu tak unikla bronzová medaile.

Junioři

V základní skupině si tým juniorů, který si v minulé sezóně vybojoval právo startu v extralize, střetl s ostravským FBC Remedicum. Tento tým byl na turnaji rozdělen do dvou mužstev, jeho síla tak byla poloviční a možná i proto si junioři s tímto týmem poradili v poměru 3:2 a připsali si tak první dva body do tabulky. Ve druhém zápase Lípu čekala velká neznámá v podobě maďarského týmu Phoenix Fireball SE, který překvapivě vzdoroval a málem se postaral o velké překvapení. Česká Lípa však zápas dotáhla do vítězného konce v poměru 2:1 a mohla se pomalu připravovat na zápas o první místo s dorostenci SSK Future. Zodpovědný výkon v obraně přinesl České Lípě ovoce i přes vlastní střeleckou nemohoucnost, jedinou branku v průběhu zápasu pak pečetil několik vteřin před koncem druhým zásahem Jakub Novák a poslal tak výsledkem 2:0 Českou Lípu přímo do osmifinále proti Sokolu Havlíčkův Brod. V tomto zápase se zakvěla především první útočná řada, Filipec-Novák-Merlíček, která si připsala všechny branky a vystřílela tak postup do čtvrfinále v poměru 5:3. Ve čtvrtfinále proti Bulldogs Brnu tahal Lípa dlouhou dobu za delší konec provazu, vytvořila si mnoho příležitostí, které nakonec přebila efektivita zakončení brněnských Buldoků. Po brankách Nováka a Macha svítila dvě minuty před koncem na světelné tabuly remíza, inkasovaná branka po samostatné akci Weisera a vyloučení Tichého vzala Lípě vítr z plachet a Brno se tak mohlo radovat z vydřeného postupu do semifinále.

Česká Lípa však svým vystoupením zanechala na turnaji velmi dobrý dojem a dala soupeřům v extralize poměrně slušné znamení, že v zápasech s českolipským FBC to nebude zcela jednoduché.

sestava: Malec, Nerad - Tichý, Pražan, Vojíř, Hybš - Merlíček, Novák, Filipec, Mach, Jansa, Kopecký, Tschakert, Rulla

Muži

Na letošním Czech openu dalo vedení FBC přednost právě juniorům a za juniory tak nastoupili hráči, kteří patří do základu i v mužském týmu. Tento tým tedy startoval oslabený a v týmu přivítal na zkušenou i několik hráčů z "B" týmu. V prvním zápase FBC přivítalo jako loňský rok německý tým 1. UC Oker Joker Braunschweig,  který porazil v poklidném tempu zcela jasně 5:0. V druhém zápase s rezervou SSK Future, za který nastoupilo pět hráčů "A" týmu, se již hrálo o první místo v tabulce, remíza 3:3 však odložila veškeré počty až na poslední zápas se švédským Kvarnbergsplans IBK. V nepovedeném zápase musela Lípu po pár minutách dotahovat nepříznivý stav 1:5, ačkoliv byla po celou dobu lepším týmem. Marná stíhací jízda je po výsledku 5:4 odsoudila až na třetí místo základní skupině a tím do druhého předkola play off. V něm narazila na tým Holešova, se kterým si FBC poradilo poměrně hladce 7:3 a mohlo se těšit na Slovan Havířov. Zápas o postup mezi 32 nejlepších zvládli lépe až v penaltové loterii ve vítězném podaní Jauba Jirsy právě hráči České Lípy, a po konečné stavu 3:2 slavili postup proti ex-extraligovému Kladnu. Po výborném výkonu s favoritem celé mužské kategorie, FBC Kladnem, vzdorovali až do posledních minut těsná prohra 2:1, sice posunula dál favorita, ale Česká Lípa z Czech openu odjíždí i díky tomuto výsledku s dobrým pocitem.

sestava: Knol - Mlejnek, Rozman, Bureš, Kočan, Jirsa, Jeřábek, Karel, Marhan, Beránek

Ženy

Ženy to mají každoročně na Czech openu velmi těžké, kategorie žen je obsazovaná především celky z nejvyšší či první ligy a druholigový celek tak nemá na růžích ustláno. Ženy se postupně střetly se Žilinou (0:2), švédským IBK SödraDal (0:3) a výběrem extraligy a zahraničí Chuchichäschtli (1:6). Po třech prohrách putovaly do prvního předkola, kde narazily na ostravské Remedicum, které Českolipandy smetlo v poměru 6:0 a vystavilo tak stopku v turnaji. Je potřeba však dodat, že tři letošní soupěřky se dostaly mezi nejlepších osm týmu a Chuchichäschtli dokonce celý turnaj vyhrály.

sestava: Eclerová - Dědková A., Dědková N., Bubáková, Slaná, Peterová, Gabrielová, Lípová, Mašková, Řebíčková, Hervertová,

Nahoru