Česká Lípa zaskočila brněnské Buldoky

Na brněnskou palubovku přijeli junioři odčinit domácí prohru 4:11, ale u třetího mužstva juniorské tabulky byl přáním aspoň jeden bod.

Bulldogs Brno – FBC Autodrom Česká Lípa 6 : 7 pn (1:2, 3:2, 2:2, 0:0)
Hned ze začátku utkání dostal Autodrom výhodu přesilové hry za Hemalovo sekání, všechny pokusy však skončily na vynikajícím reprezentačním brankářovi Jurčíkovi. Ve velmi vyrovnaném utkání podpořil svým výborným debutem v brance České Lípy Nerad, který zneškodnil v průběhu utkání několik velkých šancí Buldoků. V desáté minutě otevřel brankový účet „šenovský“ tandem, Mach nabil Jansovi, který poslal Lípu do vedení. Ještě veseleji bylo o dvě minuty později, když Jurčíka prostřelil Novák. S končící se první třetinou se probudili i hosté, Grich potáhl míček po mantinelu a přihrál na Fuchse, který nekompromisně zavěsil 1:2.
Začátek druhé třetiny začal opačně než té první, Brno, na rozdíl od České Lípy, Koterovo vyloučení potrestalo, Mendrek našel zcela volného Mlejnka, který se nemýlil. Otřepanou frázi "nedáš, dostaneš" českolipští hráči uvedli do reality, když ani tři vyložené šance nestačily k překonání Jurčíka. Buldokům stačila šance jediná – Medrek si zběhl do krosové náhry Smíška a Brno bylo rázem ve vedení. Ve 36. minutě ještě ukázal správný důraz v brankovišti Teplý a poslal domácí už do dvoubrankového vedení. Florbal je však rychlý sport, v rozmezí minuty a půl zařídila druhá formace Autodromu nerozhodný výsledek. Nejprve si Mach zopakoval souhru s Jansou a poté si Böhme, po Jansově akci, připisuje první branku v extralize.
Oba týmy do třetí části nastoupily velmi opatrně, hra se přelívala z jedné strany na druhou a všechny akce končily u vynikajících brankářů obou týmů, to vše probíhá celou polovinu třetí třetiny. Druhá desetiminutovka začíná zostra, Grich nahrává a Pexa dává opět šanci Brnu na výhru 5:4. Česká Lípa však nesložila zbraně a naopak, díky velkému odhodlání, našla odpověď, čtyři minuty před koncem srovnává stav kapitán Merlíček. Ještě veseleji bylo v čase 57:42, to českolipský „Bulldog“ Pražan si došel až před branku dorazit vlastní střelu a poslal Lípu do vedení 6:5. Příznivý stav však vydržel jen osm sekund, Brno využilo time-outu a po něm nekompromisně srovnalo skóre a poslalo zápas do prodloužení.
Do něj vlítlo Brno s velkou vervou, štěstí však přálo připraveným a po čtyřech nastřelených tyčkách, mohl tým děkovat dobře postavené brance, díky které přečkal bez újmy pětiminutové prodloužení.
Nájezdy jsou většinou loterie, za Brno nastoupili Grich, Mendrek a Rejda a za Lípu Vondráček, Pražan a Tichý. Posledně jmenovaný dokázal proměnit tři nájezdy ze čtyř a Česká Lípa udolala Brno až v osmé sérii a získala dva veledůležité body.

Soupiska a body: Nerad, Pražan 1+0-Tichý 1+0, Filipec-Kotera, Vondráček-Novák 1+1-Merlíček 1+0, Böhme 1+0-Mach 0+2-Jansa 2+1, Hybš.
Slovo trenéra: Vynikající bojovný, týmový výkon, moc se mi líbila soudržnost a vzájemná podpora mezi všemi hráči našeho družstva. Když se táhne za jeden provaz, tak všechno funguje úplně jinak a dá se hrát s jakým koly soupeřem. Děkuji všem hráčům.