Česká Lípa udolala Havířov

První zápas barážové série mezi florbalisty CL Evans a Torpéda Havířov přinesl tuhou bitvu až do posledních minut. Před fantastickou kulisou 300 diváků se nakonec radoval domácí tým, když dokázal ve třetí třetině Havířov přetlačit především díky přesilovým hrám a standartním situacím.

Česká Lípa tak v sérii na dva vítězné zápasy vede 1:0 a v sobotu bude mít možnost matchballu. Případné třetí rozhodující utkání se hraje v neděli opět v Havířově.

FBC CL Evans Česká Lípa – Torpedo Havířov 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

V úžasné atmosféře, která leckdy není vidět ani ve florbalové extralize, vstoupily oba týmy do zápasu velmi aktivně a snažily se napadat soupeřovu rozehrávku. Ta však, až na pár vyjímek, fungovala po celou dobu utkání poměrně spolehlivě. V sedmé minutě se dostal k odraženému balónku Peřka, dobře se zorientoval na velkém brankovišti a přes nedostatečný důraz českolipské obrany zavěsil do šibenice.  Plná hala však také měla důvod k radosti, na konci první třetiny putoval za katr Hrabovský a Novák po několika vyložených šancích proměnil tu neloženou a zremizoval tak průběžný stav a celkové skóre první třetiny.  Druhá třetina začala přesilovou hrou v podání Havířova, českolipský tým nastoupil pozdě ze šaten a musel si tak odpykat dvouminutový trest. CL Evans přesilovku odehrálo velmi aktivně, soupeře k ničemu nepustilo a po jejím skončení zatlačilo soupeře ze Slezska na jejich obrannou půlku. Bohužel tlak, který si Česká Lípa vytvořila ve druhé třetině, vyšel i přes mnoho šancí naprázdno, což se mohlo vymstít na druhé straně. Malec si však svojí formu načasoval ideálně a všechny vážnější problémy vyřešil s bravurou. Poslední minuty druhé třetiny byly ve znamení přesilových her, tu první hosté nevyužili a o chvilku déle dostali možnost zopakovat si přesilovou hru i domácí.  Tu však utnula po několika vteřinách siréna a větší část tak byla sehrána v poslední třetině.  České Lípě se podařilo uzamknout Havířov na jejich půlce a po několika přihrávkách propálil Tichý z půlky vše, co mu stálo v cestě – 2:1. O pár minut později bylo ještě veseleji, druhá lajna sehrála secvičený signál a rozbouřená hala se radovala potřetí – Jansa uklidil Koterovu nabídku do prázdné branky.  Dvoubrankový stav a rychle ubíhající čas nutili Havířov stále více přidávat na aktivitě. V deváté minutě byl za přílišnou práci u mantinelu vyloučen Tschakert a po zaváhání při vyhození míčku z pásma Havířov tvrdě trestal. Bezděčík z totožného místa jako v první třetině nekompromisně do šibenice. Napínavý florbal zhatil ve 12. minutě havířovský hráč, když si dovolil otočku v obranném pásmu, narazil do Kotery, který měl před sebou volnou cestu k brance, šanci sice nevyužil, ale dorážející Mach ano – 4:2. Havířov tak musel šáhnout ke hře bez brankáře, čehož využil nakonec Kotera a z půlky pojistil první a překvapivé vítězství v této sérii. Konečný výsledek nezměnil ani neuznaný gól Havířova pro postavení hráče v brankovišti ani vyloučení domácího Beránka za hrubost.