Česká Lípa si poradila se Znojmem a je pátá

Autodrom v nedělním utkání musel splnit povinnost na hřišti posledního týmu juniorské extraligy, aby potvrdil důležité sobotní vítězství v Brně a přidal další střípek do play-offové mozaiky.
TJ FBC Znojmo  -  FBC Autodrom Česká Lípa 5:10 (3:3, 0:3, 2:4).

Znojemští florbalisté, oproti papírovým předpokladům, vstoupili do utkání bez respektu a především v první třetině byli České Lípě vyrovnaným soupeřem, na Merlíčkovu trefu z prvního střídání ihned odpověděl Bližňák a v polovině druhé minuty na tabuli svítil stav 1:1. Byl to především první českolipský útok, který znojemské obraně vydatně zavářel, v páté minutě roztočili kolotoč, na jehož konci byl asistující Merlíček a střílející Vondráček do prázdné branky. O pár minut později však bylo opět srovnáno, Kučera ve spolupráci s Bližňákem trefil z výjezdu přesně – 2:2. Podobná situace se udála ještě v 17. minutě, nejprve Tichý prostřelil přes dvě třetiny hřiště vše, co mu stálo v cestě, a o pár vteřin později nachytal v nedbalkách brankáře Nerada Horák a stanovil třetinový stav 3:3.
Do druhé třetiny vstoupil Autodrom, možná i díky důrazné přestávkové domluvě mnohem aktivněji a jejich soupeř přestal zlepšenou hru stíhat. Na začátku třetiny se v rychlém sledu prosadil Jansa střelou do šibenice a poté Vondráček, a i díky těmto brankám, zamkla Česká Lípa Znojmo na své půlce téměř až do konce třetiny. Většina šancí, včetně nevyužité přesilovky, končila na výborném Čižmarovi v brance Znojma. Ve 30. minutě vystihl za brankou rozehrávku benjamínek Hřebřina, zpoza branky nahrál seběhnutému Filipcovi, který nedal z blízka Čižmarovi pražádnou šanci 6:3.
Ve třetí třetině byl na hřišti k vidění klasický juniorský florbal nahoru-dolů, ten ze začátku lépe vycházel České Lípě, unikajícího Filipce zastavil jen nedovoleným zákrokem znojemský obránce, Tichý se rozvzpomněl na sobotní penaltovou show v Brně a v pohodě uklidil míček za záda znojemského brankáře.  Ještě veseleji bylo o půl minuty déle, pražanovu střelu zvládl brankář jen vyrazit, na dorážku Merlíčka již nezareagoval a ten upravil ze vzduchu na 8:3. Příjemný náskok dal příležitost širší lavičce na straně České Lípy, bohužel však při souboji u mantinelu šáhl Hybš k nedovolenému zákroku a přesilovou hru trochu se štěstím Znojmo využilo. Krev do žil jim poté nalil zoufalý bekhendový pokus od mantinelu, který propadl nešťastnému Neradovi na první tyči a náhle byl rozdíl jen tříbrankový. Českolipské FBC však nedovolilo žádné komplikace, Vandráček s Novákem ukázkově vyřešili situaci 2 na 1, poté ještě Novák nastřelil Jansu v brankovišti a trochu šťastně tak uzavřel celkové skóre zápasu na 10:5.
Česká Lípa tak získala povinné body, které Autodrom katapultovali na páté místo extraligové tabulky. Ani to však nezaručuje zajištění play off, na osmém a devátém místě jsou nalepeny Sparta a Havířov, jenž ztrácí pouhých šest bodů. V příštím utkání přivítá Česká Lípa v pátek 27.1. od 20h v českolipské SH Liberec.
Komentář trenéra: Jsme rádi za dnešní tři body, čekali jsme, že Znojmo bude trochu víc „kousat“, což se nakonec moc nepotvrdilo. Během tří utkání jsme získali sedm bodů a udělali tak další důležitý krok k zajištění play off, dle mých výpočtů však budeme potřebovat min. šest bodů, abychom tento cíl naplnili. Čeká nás ještě tvrdá práce.
sestava a body: Nerad (Malec) – Tichý (2+1), Pražan (0+2), Filipec (1+0), Kotera (0+1), Hybš – Vondráček (2+1), Novák (1+2), Merlíček (2+1), Mach, Jansa (2+0), Böhme, Hřebřina (0+1), Pastor
trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický, Jiří Nágr a Petr Kotera.
1.    Vítkovice    16    12    1    1    2    112:65    39
2.    FBC Ostrava    15    13    0    0    2    114:72    39
3.    Bulldogs    16    9    2    1    4    94:64    32
4.    Mladá Boleslav    16    10    0    1    5    113:106    31
5.    FBC Česká Lípa    16    6    3    1    6    99:111    25
6.    FbŠ Bohemians    16    7    0    1    8    122:110    22