Česká Lípa potvrdila roli favorita i proti Chomutovu

FBC S&H Česká Lípa přivítala ve třetím kole 2. ligy nováčka z Chomutova, který se na začátku soutěže prezentoval vyrovnanými výkony. Chomutov tak sehrál v Novém Boru s favoritem vyrovnanou partii. V týmu České Lípy absentoval kvůli zranění Jan Tregner a Jakub Karel, teplota nakonec znemožnila start i Jiřímu Žákovi.

FBC S&H Česká Lípa – FBC 98 Chomutov 11:6 (4:1, 2:3, 5:2)
Na domácí palubovce vlétlo FBC na soupeře zostra, trvalým napadáním rozehrávky dostávalo soupeře pod velký tlak a během devíti minut nasázelo Chomutovu čtyři branky. Nejprve se prosadil Radek Gwuźdź, když od mantinelu proměnil přesilovou hru a poté Martin Jeřábek zužitkoval pas od Petra Procházky a zvýšil na 2:0. V deváté minutě dorazil střelu Švorce Procházka, a když ve stejné minutě zvýšil ještě Novák, vypadalo to s Chomutovem bledě. Vyžádaný time out však hostující tým uklidnil, začali se dostávat více do hry, Česká Lípa přestala být aktivní a na první potrestání se nečekalo dlouho, Maštalířský se dostal na půlce k míčku, propálil celou domácí obranou a ukázal Chomutovu, že zápas není zcela ztracený. Do druhé třetiny přicházejí hosté z kabiny pozdě, dostávají dvouminutový trest, který paradoxně využili právě hosté k tomu, aby se v oslabení dostali na dvoubrankový dostřel. Nikým nehlídaný Prášil se dostal od mantinelu do výjezdu a prostřelil Knola. A když Morava nazdařbůh plácl backhandem zády k brance do míčku a zaskočil českolipského gólmana, byl to jasný signál pro FBC, že takto zápas nedotáhne do vítězného konce. S&H reagovalo rychle, nejprve Švorc a poté Gwuźdź si pohrál s bránkářem Vlčkem a uklidnili Českou Lípu. Jiskřičku naděje vykřesali ještě hosté ve 12. minutě, když se po volném úderu nedohodl Merlíček s Novákem a Prášil tak mohl snižovat do prázdné branky. Třetí třetina se velmi podobala té první, zlepšená hra České Lípy a proměněné šance, kterých bylo v tomto utkání velmi mnoho. V 5. minutě poslal Jirsa domácí do tříbrankového vedení, o minutu později ukázal rychlé nohy soupeři Bezouška a blafákem zvýšil na 8:4. O rychlou korekci po chybě českolipské obrany se postaral opět Prášil a zkompletoval tak hattrick. O chvilku později však Prášil pomohl i domácím, jeho vyloučení potrestal Procházka, když v brankovišti nastřelil Jirsu. V závěru, který se dohrával spíše z povinnosti, bylo o vítězi jasno, ukázali ještě mladíci S&H pěknou akci, Merlíček natáhl všechny hráče do středového kruhu a poslal backhandem do úniku Nováka, který se trefil přesně k tyči. Drobný šrám na zlepšeném výkonu FBC utrpěli domácí tři minuty před koncem zásluhou Fokta. Konečnou tečku dala však zápasu akce Mlejnka, který našel volného Procházku a ten ze středu hřiště nedal gólmanovi šanci – 11:6.
Branky FBC S&H Česká Lípa: 2x Gwuźdź (Mlejnek), 2x Procházka (Švroc, Mlejnek), 2x Novák (Merlíček, Marhan), 2x Jirsa (Procházka), Švorc (Jeřábek), Jeřábek (Procházka), Bezouška (Gwuźdź).
diváci: 140
sestava: Knol, Krčál – Mlejnek (c), Rozman, Tichý, Vnuk, Bureš – Švorc, Jeřábek, Procházka, Marhan, Novák, Merlíček, Bezouška, Gwuźdź, Jirsa
trenér: Štěpán Slaný
komentář trenéra: Důležité vítězství, myslím, že jsme mohli sehrát zápas v klidnějším tempu a nemuseli vůbec soupeře dostat na dostřel. Ještě neumíme sehrát celé utkání v plném soustředění. Jsem rád za kulisu, kterou nám zde vytváří diváci, není obvyklé, že na zápasy druhé ligy jich chodí 150, myslím, že by nám některé sporty z České Lípy mohli závidět!