Česká Lípa jede z Ústí bohužel bez bodu

Česká Lípa nedokázala překvapit s domácím USK, ani přetlačit oslabený Liberec.

USK Slavie Ústí nad Labem – FBC Safe Travel Česká Lípa 10:5 (4:0,0:2,6:3)

První třetina nezačala pro Českou Lípu vůbec dobře, dostala rychlý gól ještě v první minutě. To ji trochu vyburcovalo, zpevnila obranu a další gól dostala až po osmi minutách. Ústí dalo do konce první třetiny ještě další dva góly, v českolipské brance se ale skvěle činil gólman Faltejsek a nebýt jeho, skóre mohlo být pro Českou Lípu mnohem nelichotivější.
Ve druhé třetině jako by Českou Lípu polili živou vodou. Jansa ve druhé minutě vymetl nechytatelnou střelou od půlky šibenici. V šesté minutě prostrčil Bárta pod nohou ústeckého gólmana přízemní střelu Macha.
Třetí třetina začala, jako skončila druhá - tlakem České Lípy. Ten zužitkoval po Jansově nahrávce zpoza branky Bárta. Na 5:4 snižoval v osmé minutě další dělovkou Jansa, bohužel Česká Lípa se pak zasekla a do konce 11. minuty to bylo zase 8:4. Na konci 14. minuty dotlačil míček do brány pod brankářem opět Bárta a zakončil tak svůj první hattrick. Ústí ale stihlo v rozpětí 15 sekund vstřelit ještě dva góly a zakončilo tak desetigólový příděl.

Sestava: Faltejsek – Kotera (C), Vojíř, Hána, Dědek – Mach, Jansa, Bárta, Kubíček, Všetečka, Pastor, Šnobl

Góly: 3x Bárta (2x Mach, Jansa), 2x Jansa (Kotera, Bárta)

FBC Safe Travel Česká Lípa – FBC Liberec 3:4 (1:2,2:2,0:0)

Česká Lípa zatím pokaždé v sezoně s tímto týmem prohrála a chtěla prolomit neúspěšnou sérii.
Začala proto svižně a už v první minutě vybojoval  Jansa míček za bránou, ťukl si míček s Machem a zakončil -  1:0. Hra České Lípy se však začala rozpadat a Liberec nejprve vyrovnal na 1:1 a tři sekundy před koncem otočil na 1:2.
Druhá třetina začala, jako první skončila, Liberec se prosadil už v 17. sekundě a zvýšil na 1:3.
Na 2:3 snížil krásnou střelou do šibenice Vojíř. Liberec ale opět utekl na rozdíl dvou branek.
Poslední branku zápasu vstřelil pod brankářem opět Bárta. A i když se Česká Lípa snažila dát ještě alespoň jednu branku, skvěle chytajícího Slabého překonat nedokázala, bohužel se to nepovedlo ani Vojířovi při nájezdu, ani v početní převaze.

Sestava: Nerad - Kotera (C), Vojíř, Hána, Dědek – Mach, Jansa, Bárta, Kubíček, Všetečka, Pastor, Šnobl

Góly: Jansa (Mach), Vojíř (Jansa), Bárta(Jansa)