Autodrom vydřel výhru nad Tatranem Střešovice

Florbalový svátek, tak by se dalo nazvat sobotní střetnutí s Tatranem Střešovice. Česká Lípa v letošní sezóně ukazuje, že se s ní musí počítat, a zatím prohání v tabulce velké favority celé ligy.

FBC Autodrom Česká Lípa – Tatran Střešovice 6:5p (3:3, 1:1, 1:1 – 1:0)

Českolipští hráči dodrželi v úvodu utkání svůj obvyklý rituál a již v desáté vteřině potrestal velkou nekoncentrovanost Fořt, který si nikým nehlídán vyjel až na střed a zamířil přesně k tyči. Naštěstí první inkasovaný gól byl pro domácí hráče dostačujícím budíčkem a už v páté minutě bylo srovnáno, Kotera zachytil tatranskou rozehrávku, našel Filipce, který se z „voleje“ nemýlil – 1:1. O dvě minuty později si šel za katr sednout Filipec a spustil lavinu devíti vyloučení na českolipské straně během celého utkání. První oslabení však vyšlo České Lípě na jedničku, Merlíček se uvolnil u mantinelu a přeložil Novákovi na zlatém podnose – 2:1. V jedenácté minutě dostal Kotera míček z českolipského brankoviště jen za cenu vstupu do nedovoleného prostoru, trestné střílení si vychutnal Kolísko a rychle srovnal na 2:2. Další tresty na sebe nenechaly dlouho čekat, nejdříve Tichý zahrál rukou, po něm Kotera a nedovolená vzdálenost při volném úderu. Druhé oslabení už českolipská obrana nezvládla, Kolísko nabil svému bratrovi, který se nemýlil a poslal Střešovice do vedení. Konec divoké první třetiny patřil domácímu týmu, Vondráček se ukázkově uvolnil a nabil Novákovi, který se trefil podruhé přesně, 3:3.

Začátek druhé třetiny, další nedovolený přestupek v podání České Lípy, Tatran opět trestá a dostává se do vedení 4:3. Rychlou odpověď našel Tichý, který poslal tahem jednu z prvních navštívenek brankáři Poštovi, pro kterého chytání střel českolipského obránce byla spíše loterie. Na konci třetiny ještě zaujal kapitán Merlíček dalším vyloučením, které však Autodrom s přehledem ubránil a do šaten se šlo za remízového stavu 4:4.

Třetí třetina jako přes kopírák, zbytečný útočný faul Nováka, který Tatran potrestal ještě v poskytnuté výhodě se šesti hráči v poli, a Střešovice opět uskakují do vedení. Ve 44. minutě proběhla v hale malá oslava, Česká Lípa se dočkala první přesilové hry, kterou však po minutě zhatil Tichý faulem u mantinelu. FBC minutové oslabení ubránila a mohla se ihned těšit na další, když Tichého napodobil Jansa a pořadatelská služba měla opět další práci s rozbitými mantinely. V posledních deseti minutách Česká Lípa zatlačila Tatran do vlastního obranného pásma a nutila je k chybám a také k vyloučení Hartmana. Z vytrvalého zámku vysvobodil po dvou minutách Tatran obránce Tichý, když se přesně trefil k tyči, 5:5. Nabuzení domácí hráči se v posledních pěti minutách dostali do velkého tlaku, ze kterého vzniklo další vyloučení, FBC tak v poslední dvouminutovce mělo možnost další přesilové hry. Když Tichý orazítkoval jenom tyčku a po něm Vondráček ekvilibristicky zakončoval jen do břevna, skončilo utkání po základní hrací době remízou 5:5 a FBC si poprvé v sezóně vyzkoušelo prodloužení.

Pětiminutové prodloužení bylo téměř zcela v režii FBC, dobývání druhého bodu ukončil minutu před koncem hrdina utkání Tichý, který nechytatelnou střelou k tyči poslal další cenný bod na účet Autodromu.

sestava a body: Malec, Nerad – Tichý (3+0), Pražan (0+2), Kotera (0+1), Hybš, Šebera – Merlíček (0+1), Vondráček (0+1), Novák (2+1), Filipec (1+0), Mach, Jansa, Hřebřina, Pastor, Böhme

trenéři: Štěpán Slaný, Jiří Stožický

střely: 26:23, vyloučení 9:3, diváci: 228