Amatérská florbalová liga: Suverén podzimní části poprvé prohrál

V jedenáctém kole Amatérské florbalové ligy města Česká Lípa (AFL CL) se proti sobě postavily týmy Fehrer Bohemia a TJ Stadion Nový Bor Junioři, neporažený suverén podzimní části Eyjafjallajökull proti Sršňům z Ralska, Bobři Verneřice a ve svém druhém utkání opět Junioři z Nového Boru a v posledním sobotním utkání pro změnu Novoborští Senioři proti Lososům na Roštu.

Fehrer Bohemia - TJ Stadion Nový Bor Junioři 2:7 (1:2)
V prvním sobotním utkání šli do vedení hráči Fehreru, kteří si i po vstřeleném gólu nadále vytvářeli brankové příležitosti. Byli to ovšem Junioři, kdo se dokázal gólově prosadit. Dvěma brankami do konce poločasu otočili vývoj zápasu. Do druhého poločasu nastoupil Fehrer s odhodláním nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Útočná snaha ovšem ke kýženému gólu nevedla, a tak se opět prosazovali Novoborští. Za stavu 5:1 pro Juniory se podařilo Fehreru snížit. Na tuto branku soupeř odpověděl dalšími dvěma úspěšnými zásahy. Tým Fehrer Bohemia svého soupeře přestřílel, ale z vítězství se radovali produktivnější hráči Nového Boru.

Branky: 1:46 Matoušek (German), 26:04 Šolín - 7:22 Šorf, 11:55 Kahánek, 17:01 Paštika, 22:34 Paštika, 24:12 Bassov (Bittman), 26:45 Paštika (Šorf) 27:15 Šorf
Střely 39:28, Fauly 12:8, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: German - Voborník
Rozhodčí: Galek, Lebruška
Sestava Fehrer Bohemia: Pýchová - Benešová, Matoušek, Janovský, Rott - Eichler, Šolín, German
Sestava Nový Bor Junioři: Voborník - Novák, Ulík, Holinec, Šorf, Čechová, Bittman - Kahánek, Boráková, Mrázková, Bassov, Paštika

Eyjafjallajökull - Sršni Ralsko 2:5 (2:1)
Do druhého utkání nastoupil vedoucí tým soutěže Eyjafjallajökull, který v dosavadním průběhu neztratil ani bod, ve snaze zaokrouhlit vítěznou sérii na 10 utkání v řadě. Do cesty se jim tentokrát postavil nováček soutěže, který svoji kvalitu prokázal již v předchozím kole. Úvod zápasu patřil Sopkám, které vstřelily první dvě branky, a zdálo se, že si dokráčí pro další vítězství. Sršni však dokázali do poločasu snížit na rozdíl jediné branky a minutu po zahájení druhého dokonce vyrovnat. Posledních deset minut patřilo už jen hráčům z Ralska, kteří v poslední minutě potrestali nedisciplinovanost brankáře Eyjafjallajökull v podobě využité přesilové hry.

Branky: 1:21 Sedláček (Penz), 5:49 Hostin - 12:24 Jirůtka (Šiška), 16:01 Pobuda (Šiška), 21:27 Pobuda, 27:27 Pobuda (Melichárek), 29:40 PP Tůma
Střely 20:22, Fauly 15:11, Vyloučení 2:2, Využití 0:1
Nejlepší hráči: Sedláček - Pobuda
Sestava Eyjafjallajökull: Šolín - Jíně, Bečvařík, Syrový, Máka, Hostin, Lukesle, Sedláček, Penz, Jíně
Sestava Sršni Ralsko: Carboch - Šukal, Jirůtka, Pobuda, Melichárek, Tůma, Švik, Šiška

Bobři Verneřice - TJ Stadion Nový Bor Junioři 11:2 (4:1)
Do utkání vstoupili lépe Bobři z Verneřic, kteří šli v čase 3:15 do vedení. Na tuto branku dokázali Junioři ještě odpovědět, ale další tři branky v jejich síti do konce poločasu znamenaly vedení Bobrů v poměru 4:1. Novoborským vůbec nevyšel úvod druhé půle, kdy během první minuty inkasovali dvě branky. Junioři se pokusili ještě utkání zdramatizovat snížením na průběžných 2:6 z jejich pohledu. Do konce zápasu se dokázali gólově prosadit už jen Verneřičtí a to hned pětkrát. Konečný účet utkání: 11:2 a 48 střeleckých pokusů na straně Bobrů.

Branky: 3:15 Zahradník (Beneda), 8:18 Zahradník (Brázdil), 10:47 Brázdil (Kadleček), 13:18 Beneda (Zahradník), 15:29 Mlejnek (Zahradník), 15:50 Brázdil (Kadleček), 19:40 Zahradník (Zavřel), 21:38 Zavřel (Kadleček), 22:27 Brázdil (Kadleček), 27:02 Zahradník (Kadleček), 28:39 Zavřel (Brázdil) - 5:41 Bassov (Šorf), 17:32 Paštika (Ulík)
Střely 48:13, Fauly 5:11, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Zahradník - Paštika
Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Mlejnek, Kadleček, Brázdil, Beneda, Zahradník, Zavřel
Sestava TJ Stadion Nový Bor Junioři: Voborník - Novák, Ulík, Holinec, Šorf, Bittman - Kahánek, Boráková, Mrázková, Bassov, Paštika

TJ Stadion Nový Bor Senioři - Lososy na Roštu 2:9 (2:4)
Lososi chtěli v tomto utkání navázat na dvě vítězství z předchozího víkendu a svůj cíl začali naplňovat od úvodního hvizdu. Novoborští Senioři sice dokázali odpovědět na první branku Lososů, ale ti dokázali v rozmezí 2 minut vstřelit tři branky, a svému soupeři tak odskočili. Senioři nesložili zbraně a necelých 30 sekund před koncem prvního poločasu zkorigovali průběžné skóre na poločasových 2:4 z jejich pohledu. Závěr prvního poločasu patřil Novoborským, úvod druhého zase Lososům. Již po 61 sekundách šli opět do tříbrankového vedení a své vedení postupně navyšovali až na konečných 9:2.

Branky: 4:45 Major (Moravec), 14:33 Prošek - 2:25 Vojíř (Nerad), 9:00 Hylmar (Böhme), 10:09 Vojíř (Komárek), 10:48 Hylmar (Böhme), 16:01 Vojíř, 17:42 Böhme, 19:32 Hylmar (Böhme), 24:58 Vojíř (Nerad), 25:19 Komárek
Střely 17:32, Fauly 15:15, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Prošek - Vojíř
Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Kařízek - Bobák, Major, Bandas, Prošek, Moravec, Spejchal
Sestava Lososy na Roštu: Gráf - Nerad, Hlinčík, Neužil, Doucha - Vojíř, Komárek, Böhme, Hylmar

AFL CL pokračuje v sobotu 24. 1. dvanáctým kolem, ve kterém se střetnou týmy Fehrer Bohemia – Sršni Ralsko, Eyjafjallajökull – Lososy na Roštu, Bobři Verneřice – Sršni Ralsko, TJ Stadion Nový Bor Senioři – TJ Stadion Nový Bor Junioři. Napraví tým Eyjafjallajökull své zaváhání z posledního kola? Jak dopadne městské derby mezi Juniory a Seniory z Nového Boru? Odpovědi a mnohem více přinese již tento víkend. Přijďte se podívat na zápasy amatérské florbalové ligy na starou sportovní halu Lokotka a podpořte své kamarády v bojích o ligové body.