Amatérská florbalová liga: Sopky po 6 kolech stále neporaženy

Víkendová sobota měla tentokrát na programu tři utkání Amatérské florbalové ligy města Česká Lípa (AFL CL). Kompletní šesté kolo proti sobě svedlo týmy Eyjafjallajökull - Fehrer Bohemia (první zápas 7:0) a TJ Stadion Nový Bor Senioři - Bobři Verneřice (první vzájemný duel). Dohrávku pátého kola obstaralo utkání Bobři Verneřice - Eyjafjallajökull (první zápas 2:4).

V prvním sobotním zápase mezi Eyjafjallajökull a Fehrer Bohemia jakoby se Sopky prvních 7 minut jen zahřívaly a hráči Fehrer Bohemia byli svému protivníkovi vyrovnaným soupeřem. S prvním vstřeleným gólem ovšem Sopky opět spustily svoji typickou lavinu, zasypaly svého soupeře celkem 43 střelami a utkání jednoznačně opanovaly v poměru 12:0. Tým Eyjafjallajökull udržel čisté konto již v třetím zápase v řadě.

Druhé sobotní utkání nabídlo strhující bitvu o druhé místo v tabulce. Dlouho to vypadalo, že se utkání nakloní na stranu Bobrů z Verneřic, ale Novoborským se vždy podařilo jednogólový náskok soupeře smazat. Dvě a půl minuty před koncem Novoborští zvrátili utkání na svou stranu a konečný výsledek 4:3 znamenal jejich posun v celkové tabulce na druhé místo, o skóre před tým Fehrer Bohemia.

V posledním víkendovém utkání tým Eyjafjallajökull neponechal nic náhodě a již v poločase vedl nad svým soupeřem z Verneřic 5:0. Bobři nastoupili do druhého poločasu s cílem zdramatizovat toto utkání a již po 69 sekundách ukončili více než 107 minut trvající neprůstřelnost brankáře Eyjafjallajökull. Gól Sopky nezlomil a do konce utkání přidaly ještě 3 góly a upravily tak na konečných 8:1.

Další soutěžní kolo (v pořadí již sedmé) proběhne 22. 11. 2014 od 18 hodin na staré sportovní hale Lokotka. Utkají se týmy Bobři Verneřice - Fehrer Bohemia (předchozí střetnutí 5:7 a 8:2) a Eyjafjallajökull – TJ Stadion Nový Bor Senioři (5:3 a 14:0). Udrží dosud suverénní Sopky svoji neporazitelnost i nadále? Přijďte se podívat na další strhující utkání.

Výsledky 6. kola:

Eyjafjallajökull - Fehrer Bohemia 12:0 (5:0)

Branky: 7:46 Jíně, 8:16 Penz (Klindera), 11:03 Hostin (Penz), 13:52 Lukesle (Hostin), 14:28 Penz (Jíně), 15:34 Máka, 16:51 Lukesle (Hostin), 19:21 Lukesle (Klindera), 26:30 Máka (Klindera), 26:49 Lukesle (Hostin), 27:44 Klindera (Hostin), 29:56 Lukesle (Hostin)

Střely: 43:15, Fauly 14:9, Vyloučení 0:1, Využití 1:0

Sestava Eyjafjallajökull: Šolín F. - Klindera, Jíně, Bečvařík - Máka, Lukesle, Hostin, Penz

Sestava Fehrer Bohemia: Pýchová (1. pol.), Gráf (2. pol.) - Benešová, Janovský, Konvalinka - Rott, Patka, Šolín P.

TJ Stadion Nový Bor Senioři - Bobři Verneřice 4:3 (1:1)

Branky: 12:55 Bandas (Spejchal), 23:26 Husák (Bandas), 25:38 Husák (Major), 27:26 Major (Husák) - 7:49 Brázdil, 18:48 Kukeně (Kadleček), 24:05 Kadleček

Střely: 21:25, Fauly 8:4, Vyloučení 0:1, Využití 1:0

Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Marušák - Bandas, Chlup, Husák, Kysela - Spejchal, Chlup, Živsa, Průcha

Sestava: Bobři Verneřice: Vepřovský - Zahradník, Mlejnek, Kadleček, Kukeně, Beneda, Trejbal, Farský, Brázdil

Dohrávka 5. kola:

Bobři Verneřice - Eyjafjallajökull 1:8 (0:5)

Branky: 16:09 Trejbal (Brázdil) - 4:11 Máka (Penz), 6:52 Máka (Jíně), 7:25 Hostin (Lukesle), 8:13 Penz (Klindera), 9:43 Lukesle (Hostin), 18:12 Lukesle (Hostin), 20:27 Máka. 28:32 Máka (Klindera)

Střely: 26:34, Fauly 4:10, Bez vyloučení

Rozhodčí: Lebruška, Galek

Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Beneda, Mlejnek, Kadleček - Trejbal, Kukeně, Brázdil, Zahradník, Farský

Sestava Eyjafjallajökull: Šolín F. - Klindera, Jíně, Bečvařík - Hostin, Penz, Lukesle, Máka