<span class='print-link'></span><p class="rtejustify">
    Dvanácté kolo Amatérské florbalové ligy města Česká Lípa (AFL CL) proti sobě svedlo týmy Lososy na Roštu - Eyjafjallajökull, Fehrer Bohemia - Sršni Ralsko, v&nbsp;městském derby TJ Stadion Nový Bor Senioři - TJ Stadion Nový Bor Junioři a Bobři Verneřice - Sršni Ralsko.</p>
<p class="rtejustify">
    <strong>Eyjafjallajökull - Lososy na Roštu 7:1 (4:0)</strong><br />
    Začátek tohoto zápasu se rozjel ve vysokém tempu, hrálo se nahoru a dolu. Diváci mohli vidět hned několik šancí na obou stranách, které končily buď v rukou gólmanů, nebo vedle brány. V čase 7:05 byl vyloučen Nerad za sekání na unikajícího hráče, a tak rozhodčí odpískali nájezd pro Sopky. Nájezdu se ujal Penz, který bohužel pro Eyjafjallajökull trefil pouze tyčku - gólman Lososů si mohl oddychnout. Vyloučený hráč Lososů se však na trestné lavici příliš neohřál. Za šest sekund se chopil míčku dlouhán Klindera a vstřelil první gól zápasu. Netrvalo dlouho a Sopky zvýšily na 2:0, kdy po přesné přihrávce Hostina skóroval Lukesle v čase 7:29. Zápas provázelo mnoho nesportovních okamžiků a po jednom takovém byl vyloučen střelec druhého gólu. Přestože si tým Lososů vytvořil několik střeleckých příležitostí, nedokázal svou přesilovou hru využít. Sopky držel v bráně do té doby neprůstřelný Šolín. Poslední minuta prvního poločasu patřila jednoznačně Sopkám, které se dokázaly prosadit hned dvakrát. Mezi střelce se zapsali Sedláček a vteřinu před koncem poločasu Penz, který si tak vynahradil neproměněné trestné střílení.<br />
    Úvod druhé půle vyzněl opět lépe pro Eyjafjallajökull. Minutu po začátku druhé poloviny prostřelil Gráfa Hostin. Snaha Lososů překonat Šolína v bráně Sopek vyústila ve snižující branku na 1:5. Po pěkné přihrávce Böhmeho dostal míček za záda brankáře Sopek Hylmar. Ale to bylo ze strany Lososů bohužel vše. Hráči Eyjafjallajökull se do konce zápasu trefili do soupeřovy branky ještě dvakrát. V obou případech byl střelcem Hostin, který tak zkompletoval hattrick a uzavřel konečné skóre zápasu na 7:1.</p>
    <em><strong>Branky: </strong></em>7:11 PP Klindera, 7:29 Lukesle (Hostin), 14:05 Sedláček (Lukesle), 14:59 Penz, 16:01 Hostin (Bečvařík), 18:25 Hostin, 27:35 Hostin (Lukesle) - 17:27 Hylmar (Böhme)<br />
    <em><strong>Střely</strong></em> 23:33, Fauly 22:9, Vyloučení 2:2, Využití 1:0<br />
    <em><strong>Nejlepší hráči</strong></em>: Hostin - Hylmar<br />
    <em><strong>Rozhodčí</strong></em>: Bárta, Stránský</p>
    <em><strong>Sestava Eyjafjallajökull:</strong></em> Šolín F. - Ryšavý, Jíně, Bečvařík, Máka, Hostin, Lukesle, Sedláček, Penz, Klindera<br />
    <em><strong>Sestava Lososy na Roštu:</strong></em> Gráf - Nerad, Hlinčík, Neužil, Doucha, Komárek, Böhme, Hylmar</p>
    <strong>Fehrer Bohemia - Sršni Ralsko 0:5 (0:1)</strong><br />
    Ve druhém zápasu 12. kola AFL CL se proti sobě poprvé v sezóně postavily týmy Fehrer Bohemia a Sršni Ralsko. Zpočátku se hráči obou týmů vzájemně oťukávali, ale u míčku byli častěji hráči z Ralska. V tomto zápase se čekalo na gól poměrně dlouho. Prvního gólu se diváci dočkali až v čase 12:21, kdy za asistence Šišky zamířil přesně Račák. Do druhé půle nastoupili hráči Fehreru s odhodláním nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Fehrer hrozil hlavně z brejků. Po jednom takovém se marně snažil překonat gólmana Sršňů Patka. A tak přišel trest v podobě druhého gólu Sršňů. Po chybě obrany se ocitl sám před Tůmou Švík a ten svou šanci proměnil – 2:0. Duo Račák – Šiška si svou spolupráci zopakovalo v čase 19:30, kdy prvně jmenovaný zvyšoval už na 3:0. Za tohoto stavu dostali hráči Fehreru výhodu v podobě přesilové hry, ale skvěle hrající Sršni jim nedovolili vypracovat si vážnější příležitost. V posledních třech minutách prostřelili Sršni brankáře Tůmu ještě dvakrát a uzavřeli na konečných 5:0.</p>
    <em><strong>Branky</strong></em>: 12:21 Račák (Šiška), 18:19 Švík, 19:30 Račák (Šiška), 27:13 Tůma (Pobuda), 28:36 Šiška (Račák)<br />
    <em><strong>Střely</strong></em> 14:37, Fauly 19:14, Vyloučení 0:1, Bez využití<br />
    <em><strong>Nejlepší hráči</strong></em>: Tůma - Račák<br />
    <em><strong>Sestava Fehrer Bohemia</strong></em>: Tůma - Benešová, Tesárek, Svoboda, Matoušek, German, Šolín P., Patka, Šimek, Rott, Janovský<br />
    <em><strong>Sestava Sršni Ralsko</strong></em>: Carboch - Šukal, Pobuda, Melichárek, Tůma, Švík, Šiška, Kučera, Račák, Kašpárek</p>
    <strong>TJ Stadion Nový Bor Senioři - TJ Stadion Nový Bor Junioři 6:4 (2:2)</strong><br />
    Lákadlem 12. kola bylo novoborské derby mezi Seniory a Juniory. I v tomto utkání diváci museli na vstřelení prvního gólu čekat. V čase 11:20 zamířil přesně juniorský Šorf. Na jeho trefu dokázali Senioři rychle odpovědět už za 68 sekund, kdy se prosadil Major. Byli to opět Junioři, kdo se ujal vedení v zápase po gólu Maška. Do konce poločasu však Senioři dokázali odpovědět a opět byl na konci útočné akce Major. Vyrovnaná hra pokračovala i v druhé půli. Po chybě obrany Seniorů získal míček Paštika, skvěle přihrál Maškovi, který poslal Juniory potřetí v tomto utkání do vedení. Vedení jim nevydrželo příliš dlouho, neboť Senioři přivezli na zápas svého kapitána Majora, který v čase 20:25 zkompletoval hattrick – 3:3. Za necelé dvě minuty na to se podařilo Seniorům vstřelit vedoucí gól, autorem byl Moravec. Na tuto trefu po 17 sekundách bleskově zareagoval juniorský Paštika a bylo opět srovnáno. V závěru rozhodla zkušenost seniorského týmu, kdy se ještě dvakrát prosadil nezastavitelný Major. Novoborské derby tak skončilo výhrou Seniorů 6:4.</p>
    <em><strong>Branky</strong></em>: 12:28 Major (Moravec), 14:11 Major (Spejchal), 20:25 Major (Spejchal), 22:10 Moravec (Potměšil), 26:18 Major (Marušák), 26:21 Major - 11:20 Šorf, 13:45 Mašek (Ulík), 16:32 Mašek (Paštika), 22:27 Paštika (Mašek)<br />
    <em><strong>Střely</strong></em> 25:45, Fauly 7:13, Bez vyloučení<br />
    <em><strong>Nejlepší hráči</strong></em>: Major - Mašek<br />
    <em><strong>Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři</strong></em>: Marušák - Živsa, Major, Bandas, Moravec, Spejchal<br />
    <em><strong>Sestava TJ Stadion Nový Bor Junioři</strong></em>: Voborník - Novák, Ulík, Holinec, Šorf, Bittman, Kahánek, Čechová, Boráková, Mrázková, Bassov, Paštika, Rejnartová, Mašek</p>
    <strong>Bobři Verneřice - Sršni Ralsko 3:9 (2:7)</strong><br />
    Poslední zápas sobotního večera přinesl rychlé vedení Sršňů z Ralska – už po 12 sekundách se prosadil Šiška. Na ukazateli skóre svítil čas 1:25 a Švík zvyšoval na 2:0. Bobři se ovšem nevzdali a dvěma rychlými góly v rozmezí 43 sekund srovnali na 2:2. Sršně vyrovnávací gól nezlomil, naopak, jejich žihadla zaznamenala dalších pět úspěšných zásahů. Během této série zaznamenal Švík hattrick.<br />
    Celý první poločas se odehrával ve vysokém tempu a stejně tak pokračoval i poločas druhý, i když na góly méně bohatý. Sedmnáct vteřin po začátku druhého poločasu se prosadil ralský Račák. Bobři nepříznivě se vyvíjející zápas nevypustili a dokázali snížit na 3:8 zásluhou Kukeněho. Další branku již Verneřičtí vstřelit nedokázali a naopak 6 minut před koncem zápasu inkasovali, kdy se prosadil podruhé v zápase Tůma. Tento gól byl zároveň posledním v utkání, které skončilo 3:9 v neprospěch Verneřic.</p>
    <em><strong>Branky</strong></em>: 2:16 Zavřel (Kukeně), 2:59 Trejbal (Kadleček), 21:08 Kukeně (Zavřel) - 0:12 Šiška (Račák), 1:25 Švík (Pobuda), 3:48 Tůma (Šiška), 4:17 Švík (Račák), 5:49 Švík (Šukal), 7:56 Šiška (Račák), 13:08 Kašpárek (Šiška), 15:17 Račák (Tůma), 24:00 Tůma (Švík)<br />
    <em><strong>Střely</strong></em> 25:23, Fauly 13:12, Bez vyloučení<br />
    <em><strong>Nejlepší hráči</strong></em>: Zavřel - Šiška<br />
    <em><strong>Sestava Bobři Verneřice</strong></em>: Vepřovský - Mlejnek, Kadleček, Beneda, Brázdil, Kukeně, Zahradník, Zavřel, Trejbal<br />
    <em><strong>Sestava Sršni Ralsko</strong></em> : Carboch - Šukal, Pobuda, Melichárek, Tůma, Švík, Šiška, Kučera, Račák, Kašpárek</p>
    AFL CL pokračuje poslední lednový den třináctým kolem, ve kterém se střetnou týmy Bobři Verneřice – Lososy na Roštu, TJ Stadion Nový Bor Senioři – Sršni Ralsko, Fehrer Bohemia – Lososy na Roštu, Eyjafjallajökull – TJ Stadion Nový Bor Junioři. Zvládne tým Lososů náročný dvojzápas? Zastaví Senioři z&nbsp;Nového Boru rozjeté Sršně z&nbsp;Ralska? Jste srdečně zváni na večer plný florbalu.&nbsp;</p>