Amatérská florbalová liga: Lososy na Roštu vítězem zákl. části

Amatérská florbalová liga města Česká Lípa (AFL) úspěšně završila základní část čtyřmi zápasy. Lososi nastoupili ke dvěma zápasům, ve kterých hájili vedoucí pozici. Z druhého, respektive třetího místa na ně dotírali Sopky a Sršni. Na dálku spolu soupeřily i poslední dva týmy soutěže o předposlední místo.

Bobři Verneřice - Lososy na Roštu 9:4 (5:3)

Hned v prvním zápase mohli Lososi rozhodnout o definitivním vítězství v základní části. Do utkání ovšem vstoupili lépe Bobři, kteří se ujali vedení už po dvanácti sekundách, za další tři sekundy již bylo srovnáno. Nadále se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém za kratší konec tahali Lososi a Bobři si trpělivou hrou došli pro výsledkově jednoznačné vítězství.

Branky: 0:12 Tomáš (Brázdil), 1:25 Tomáš (Brázdil), 7:20 Mlejnek, 12:52 Brázdil (Tomáš), 13:34 Mlejnek (Tomáš), 20:48 Mlejnek (Farský), 24:50 Zahradník (Kadleček), 26:46 Tomáš (Mlejnek), 29:15 Zahradník (Tomáš) - 0:15 Böhme, 4:56 Komárek (Böhme), 14:02 Böhme, 21:54 Böhme
Střely 34:38, Fauly 11:10, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Tomáš - Böhme
Rozhodčí: Galek, Lebruška
Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Zahradník, Farský, Fábera, Tomáš, Brázdil, Kadleček, Mlejnek
Sestava Lososy na Roštu: Gráf - Neužil, Hlinčík, Doucha, Palme, Böhme, Komárek, Hylmar

Eyjafjallajökull - TJ Stadion Nový Bor Junioři 12:1 (7:1)

Zaváhání Lososů dávalo Sopkám naději na prvenství ve skupině – v cestě jim stál poslední celek soutěže, který usiloval o dobrý výsledek zaručující předposlední místo a lepší postavení pro předkolo play-off. Junioři nezačali špatně a ujali se po 77 sekundách vedení. Slibně se rozvíjející zápas pro Juniory zhatila přesilová hra, kterou svému soupeři doslova darovali. Sopky vyrovnaly a další průběh utkání se odehrával zcela v jejich režii. Sopky se pro tento okamžik dostaly do čela AFL.

Branky: 4:23 PP Hostin (Lukesle), 4:36 Sedláček (Penz), 6:08 Lukesle, 9:08 Lukesle (Jíně), 9:25 Lukesle (Hostin), 11:16 Penz (Sedláček), 14:58 Penz, 15:57 Jíně (Sedláček), 18:41 Penz (Syrový), 26:41 Sedláček, 28:00 Sedláček, 28:56 Sedláček (Lukesle) - 1:17 Bassov (Paštika)
Střely 53:14, Fauly 6:11, Vyloučení 0:1, Využití 1:0
Nejlepší hráči: Sedláček - Paštika
Sestava Eyjafjallajökull: Šolín F. - Jíně, Syrový, Máka, Hostin, Lukesle, Sedláček, Penz
Sestava TJ Stadion Nový Bor Junioři: Bittman - Novák, Holinec, Šorf, Čechová, Bassov, Paštika, Vaněčková

Fehrer Bohemia - Lososy na Roštu 2:11 (0:6)

Lososi nastoupili do svého druhého utkání s vědomím, že pouze výhra jim zaručí opětovný návrat na první místo AFL. Svůj cíl začali postupně naplňovat už v prvním poločase, ve kterém si dokráčeli pro průběžné vedení 6:0. Ve druhém poločase si svůj náskok hlídali a i přes dva inkasované góly dokázali své vedení ještě navýšit. Vítězství znamenalo pro Lososy celkové prvenství v AFL.

Branky: 16:56 Rott (Janovský), 19:53 Rott (Hlaváček) - 2:22 Böhme (Hylmar), 3:12 Böhme (Neužil), 5:30 Komárek (Böhme), 12:35 Böhme (Komárek), 13:45 Böhme, 14:09 Hylmar (Böhme), 17:31 Hylmar (Böhme), 19:38 Hylmar (Böhme) 23:11 Böhme (Komárek), 25:26 Komárek, 27:29 Hylmar (Böhme)
Střely 16:40, Fauly 10:12, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Šolín - Hylmar
Sestava Fehrer Bohemia: Pýchová - Rott, Janovský, Matoušek, Benešová, Šolín P., Šimek, Hlaváček

TJ Stadion Nový Bor Senioři - Sršni Ralsko 4:6 (2:1)

V případě vysoké výhry se Sršni mohli posunout na druhé místo po základní části, ale utkání začalo lépe pro Seniory, kteří se rychle ujali vedení 2:0. Do přestávky stihli Sršni pouze snížit, ale ve druhém poločase dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit na svou stranu. Senioři sice dokázali v utkání dvakrát svého soupeře gólově dostihnout, ale poslední tři minuty patřili favorizovaným Sršnům. Vítězství o dvě branky znamenalo pro hráče Ralska jejich konečné třetí místo v ligové tabulce o skóre za Sopkami.

Branky: 1:32 Živsa (Spejchal), 3:16 Prošek, 19:49 Moravec (Husák), 25:55 Moravec - 6:42 Pobuda, 15:10 Švík (Pobuda), 16:51 Švík (Šukal), 24:05 Pobuda, 27:01 Švík (Pobuda), 28:22 Tůma
Střely 31:45, Fauly 8:5, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Prošek - Švík
Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Marušák - Koudelka, Moravec, Spejchal, Prošek, Major, Živsa, Husák, Bobák
Sestava Sršni Ralsko: Carboch - Šukal, Tůma, Kučera, Pobuda, Švík

Amatérská florbalová liga vstupuje do vyřazovacích bojů po velikonoční přestávce předkolem play-off, ve kterém se spolu o poslední semifinálové místo poperou čtyři týmy – Bobři Verneřice, TJ Stadion Nový Bor Senioři, Fehrer Bohemia a TJ Stadion Nový Bor Junioři. Zaskočí některý z týmů ze dna tabulky favority předkola? Kdo doplní trojici postupujících v semifinále hraném na dva vítězné zápasy? Nenechte si ujít napínavé souboje a přijďte opět podpořit své kamarády na starou sportovní halu Lokotka 11. dubna od 18.00.