Amatérská florbalová liga: Lososy na Roštu prvním finalistou

Amatérská florbalová liga města Česká Lípa (AFL CL) vstoupila do vyřazovacích bojů, ve kterých se týmy postupně střetly v předkole play-off a v prvních semifinálových zápasech hraných na dvě vítězná utkání.

Bobři Verneřice splnili roli favorita předkola play-off

Předkolo play-off proti sobě svedlo týmy, které skončily na 4.-7. místě ligové tabulky. Ve hře byla poslední volná vstupenka do semifinále.

TJ Stadion Nový Bor Senioři – Fehrer Bohemia 0:3 (0:0)
V prvním utkání se proti sobě postavily týmy z 5. a 6. místa, kdy poslední dvě vzájemná střetnutí skončila vítězstvím Seniorů, a tak do tohoto utkání vstupovali v roli favoritů. Tým Fehrer Bohemia ovšem nasadil do utkání druhého nejlépe hodnoceného brankáře ligy. To se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor ve vývoji utkání. Oba týmy se snažily vyvarovat chybám v obraně, a tak v prvním poločase diváci branku neviděli. Ve druhém poločase se prosadili hráči Fehreru a Senioři se museli začít tlačit do útoku. Jejich snaha ovšem ztroskotávala na pozorné obraně nebo brankáři soupeře. Navíc vznikala okénka v jejich vlastní defenzívě, kterých dokázal Fehrer ještě dvakrát využít. Senioři svého soupeře sice přestříleli, ale produktivní byli jen hráči Fehreru, kteří tak postoupili do další fáze předkola.

Branky: 22:25 Rott, 24:16 Šolín, 28:19 Patka (Benešová)
Střely 34:17, Fauly 10:11, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Prošek - Tůma
Rozhodčí: Bárta, Galek
Sestava TJ Stadion Nový Bor Senioři: Marušák - Koudelka, Moravec, Spejchal, Prošek, Potměšil, Chlup, Major, Živsa, Husák, Bobák, Bandas
Sestava Fehrer Bohemia: Tůma - Janovský, Matoušek, Benešová, Moulík, Šolín, Patka, Fabíni, Rott

Bobři Verneřice – TJ Stadion Nový Bor Junioři 13:1 (5:0)
Junioři vyrukovali na svého soupeře s novou hráčkou v bráně, která dokázala favorizovaným Bobrům odolávat necelých 5 minut. Ti postupně převzali otěže zápasu do svých rukou a v poločase vedli už 5:0. Utkání se i ve druhém poločase vyvíjelo ve prospěch Bobrů, kteří své vedení navyšovali. Junioři zaznamenali alespoň čestný úspěch v podobě snižujícího gólu na 1:9. Verneřice ani tento zásah nezbrzdil a nasázeli do konce zápasu svému soupeři ještě další 4 branky. Favorit tak postoupil po jednoznačném výsledku do další fáze předkola, ve kterém ho již čekal předposlední tým ligy Fehrer Bohemia.

Branky: 4:57 Brázdil (Farský), 5:49 Mlejnek (Fábera), 7:51 Zahradník, 8:26 Trejbal, 14:06 Trejbal (Brázdil), 17:12 Tomáš (Fábera), 21:50 Fábera (Tomáš), 22:17 Kadleček (Tomáš), 22:53 Tomáš (Kadleček), 24:41 Trejbal (Zahradník), 25:05 Trejbal (Mlejnek), 28:30 Zahradník (Farský), 29:46 Fábera (Zahradník) - 24:12 Mašek (Bassov)
Střely 32:32, Fauly 4:8, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Trejbal - Mašek
Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Mlejnek, Fábera, Kadleček, Brázdil, Zahradník, Tomáš, Farský, Trejbal
Sestava TJ Stadion Nový Bor Junioři: Čechová - Novák, Ulík, Šorf, Mrázková, Mašek, Bassov

Bobři Verneřice – Fehrer Bohemia 1:0 (1:0)
Vítězství Bobrů se nerodilo lehce, neboť tým Fehrer Bohemia přistoupil k utkání s úspěšnou taktikou z prvního zápasu. Diváci čekali na první gólový úspěch více než 8 minut, kdy se dokázali Bobři proti skvěle bránícímu soupeři poprvé a v zápase naposled prosadit. Fehrer se od této chvíle musel začít soustředit i na ofenzívu ve snaze stav utkání minimálně srovnat. Jeho snaha se ovšem míjela účinkem. Střely, které mířily na branku, končily v rukou verneřického brankáře. Výsledek 1:0 vydržel až do konce utkání, a tak se z postupu do semifinále mohli radovat Verneřičtí.

Branky: 8:20 Brázdil (Farský)
Střely 21:29, Fauly 5:12, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Vepřovský - Tůma
Rozhodčí: Galek, Lebruška
Sestava Fehrer Bohemia: Tůma - Janovský, German, Matoušek, Benešová, Moulík, Šolín, Patka, Fabíni, Rott, Šimek

Záznam z utkání:

:

Sopky v nájezdech odmítly semifinálové vyřazení

Lososy na Roštu, vítěze základní části, čekal v semifinále soupeř z předkola, tedy Bobři Verneřice. První vzájemné utkání bylo kontumováno ve prospěch Lososů, čímž se bez boje ujali vedení v sérii 1:0. Druhý semifinálový zápas sliboval napínavý souboj druhého a třetího celku základní části, kde na druhém místě skončil o skóre tým Eyjafjallajökull před Sršni z Ralska.

Eyjafjallajökull – Sršni Ralsko 3:4 (3:3)
Od úvodních minut bylo patrné, že se oba soupeři nebudou soustředit jen defenzívu. Sopky se rychle ujaly vedení, ale Sršni na tuto branku dokázali stejně rychle odpovědět. Oběma týmům se v průběhu prvního poločasu nepodařilo odskočit soupeři na více než jednu branku. První poločas tak skončil remízou 3:3. I druhý poločas přinesl ofenzivní snažení obou týmů. Přesto se gólově prosadit dokázali už jen Sršni z Ralska, a ujali se tak vedení v sérii 1:0.

Branky: 0:39 Lukesle (Klindera), 9:45 Lukesle (Jíně), 11:11 Penz (Sedláček) - 1:05 Šiška (Račák), 8:29 Račák, 10:29 Račák (Šiška), 23:41 Pobuda (Račák)
Střely 19:29, Fauly 9:2, Vyloučení 2:1, Bez využití
Nejlepší hráči: Lukesle - Račák
Rozhodčí: Bárta, Gembec
Sestava Eyjafjallajökull: Šolín - Bečvařík, Jíně, Klindera, Penz, Sedláček, Hostin, Lukesle
Sestava Sršni Ralsko: Carboch - Račák, Tůma, Kašpárek, Šiška, Pobuda, Šukal

Lososy na Roštu – Bobři Verneřice 11:2 (5:1)
Do semifinálové série vstupovali Lososi s vědomím vedení 1:0 na zápasy. Bobři se pokusili navázat na poslední vzájemné střetnutí, ve kterém dokázali favorita zaskočit. I tentokrát se jim podařil úspěšný vstup do utkání a za necelé dvě minuty se ujali vedení. Inkasovaný gól Lososy nezlomil a po chvilce bylo opět srovnáno. Lososi nechtěli připustit překvapení a postupně svůj náskok zvyšovali na poločasových 5:1. Ve druhém poločase se Lososi dál hnali za vítězstvím a ukončením série. Nic na tom nezměnilo ani průběžné snížení Bobrů. Výsledek 11:2 otevřel Lososům finálová dvířka.

Branky: 2:40 Böhme (Doucha), 4:46 Nerad (Böhme), 9:57 Hylmar (Doucha), 12:17 Říha (Doucha), 12:33 Böhme (Doucha), 17:18 Říha (Hylmar), 19:27 Böhme, 22:28 Böhme (Říha), 22:32 Böhme, 24:25 Hylmar (Doucha), 25:19 Böhme (Nerad) - 1:53 Brázdil, 18:29 Tomáš (Kadleček)
Střely 44:22, Fauly 2:7, Bez vyloučení
Nejlepší hráči: Doucha - Tomáš
Sestava Lososy na Roštu: Gráf - Nerad, Říha, Doucha, Böhme, Hylmar, Komárek, Špaček
Sestava Bobři Verneřice: Vepřovský - Mlejnek, Kadleček, Trejbal, Farský, Brázdil, Tomáš, Zahradník

Eyjafjallajökull – Sršni Ralsko 6:5 (5:4) po samostatných nájezdech
Sršni mohli tuto sérii ukončit a za svým cílem vykročili rázně. Svojí ofenzivní hrou se dokázali čtyřikrát prosadit, a rychle se tak ujali vedení 4:1. Svůj náskok ovšem do poločasu nedokázali uhájit. Sopky zlepšily svoji hru směrem dopředu a do poločasu dokázaly nejen vyrovnat, ale dokonce se ujmout vedení v zápase. Druhý poločas tak začal náporem Sršňů, kteří dokázali vyrovnat na 5:5. Dále se pak hrál ofenzivní, přesto opatrný, florbal, kdy žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. Zápas tak dospěl k nájezdům. V nich se jako první prosadil kličkou doleva Hostin z týmu Eyjafjallajökull. Pokus Šišky skončil na levé tyčce. Potom co se prosadil opět kličkou doleva Sedláček, museli Sršni svůj nájezd proměnit. Pobuda ovšem mířil jen do brankáře, a tak Sopky srovnaly stav série na 1:1.

Branky: 4:22 Lukesle, 8:31 Lukesle, 8:46 Hostin (Lukesle), 11:19 Hostin, 12:19 Hostin - 1:04 Šiška (Račák), 4:02 Šiška (Račák), 4:31 Račák, 7:31 Račák (Tůma), 19:08 Šiška (Račák)
Nájezdy: proměnili Hostin, Sedláček (oba EYJ), neproměnili Šiška, Pobuda (oba SRS)
Střely 22:23, Fauly 15:4, Vyloučení 2:2 navíc Kašpárek (SRS) 10 min., Využití 0:1
Nejlepší hráči: Hostin - Račák
Rozhodčí: Galek, Gembec

Záznam z prvního poločasu:

Záznam z druhého poločasu:

Záznam z nájezdů:

Finálovým dnem zakončí AFL CL svoji první sezónu v sobotu 25. 4. v 18 hodin na staré sportovní hale Loko. Na programu je rozhodující střetnutí mezi Eyjafjallajökull a Sršni z Ralska, následuje souboj o třetí místo a v 19:40 vyvrcholí soutěž finálovým zápasem. Kdo vyzve Lososy ve finále? Kdo se stane historicky prvním vítězem AFL CL? Odpovědi již tuto sobotu. Přijďte podpořit své favority.