Finále krajského přeboru družstev mladšího žactva

Archiv

V kategorii dívek si účast vybojovalo i družstvo AC Česká Lípa a mezi chlapci nastoupili atleti SK ZŠ Jablonné v Podještědí. V posledních letech bývá na Českolipsku v atletických soutěžích zvykem, že ve většině kategoriích jsou ženy lepší mužů. Tentokrát se tak nestalo. Českolipským děvčatům chybělo ze zdravotních důvodů několik závodnic a mezi nimi i dvě největší opory Natálka Kozáková a Míša Mrázková, a tak často musela zaskakovat mladší děvčata, na které čekala kvalitní a početná konkurence, ve které body přibývaly jen pomalu. Na děvčata nakonec zbylo osmé místo. Potěšitelné však je, že některé nejmladší atletky podaly výkony, které jsou velmi nadějné pro příští ročník soutěže. Největšími oporami byly v tomto finále Viktorie Michutová, která s přehledem zvítězila v chůzi na 1000 m časem 5:43,03, dále Ivana Reicheltová 4. ve skoku vysokém výkonem 130 cm a 9. ve skoku dalekém výkonem 419 cm a Ladislava Papíková 3. v běhu na 1500 m, čas 5:59,4 min.
Lépe se vedlo chlapcům z Jablonného, kteří obsadili 5. místo. Toto družstvo mělo ve svém středu tři výrazné opory. Patrik Stupka zvítězil v hodu míčkem výkonem 61,97 m, byl 2. v běhu na 800 m za 2:44,44 a 7. v běhu na 150 m za 22,55 s. Tomáš Riedel zvítězil ve vrhu koulí výkonem 12.18m a byl 8. v běhu na 60 m za 9,25 s. Třetím byl Petr Šimon, 1. ve skoku vysokém výkonem 150 cm a 9. v dálce výkonem 423 cm. Pro tuto kategorii hlavní část sezóny skončila a budeme se těšit, co nám mladí adepti atletiky předvedou v zimě v hale.