Předprodej na festival Snow Film Fest zahájen

Verze pro tisk |

Před několika dny byl v Doksech a v České Lípě zahájen předprodej na filmový festival zimních sportů Snow Film Fest.

Čtvrtý ročník tohoto úspěšného festivalu se koná v sobotu 14. listopadu od 15.00 hodin v kině Máj v Doksech.

Cenové zvýhodněné vstupenky si mohou zájemci zakoupit v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě a v Infocentru města Doksy.

Festival již počtvrté představí ty nejlepší filmy se zimní tematikou z oblasti lezeckých expedic, skialpinismu, freeridu, ultramaratónu a speed flyingu, takže o úchvatné záběry z krásné přírody ani o adrenalin nebude nouze.

Letos se mohou diváci těšit na těchto devět filmových lahůdek:

Kašmír
Režie Mark Kogelmann, USA, 2014, 4 minuty

Tým ze Soulryders se tváří v tvář setkává nejen s technicky náročnými výstupy a sjezdy, ale i s politickými nepokoji na hraničním území Indie a Pákistánu, které je ohniskem konfliktu již řadu let. Uvidíte sestřih toho nejlepšího ze série „Lines of Control“. Na festivalu Coldsmoke Award 2014 obdržel film cenu diváka.

Arrowhead 135
Režie Brenda Piekarski, USA, 2014, 29 minut

Ultramaraton Arrowhead 135 severní Minesotou patří mezi padesátku nejnáročnějších závodů na světě. Donutit zmrzlé tělo ke zdolání 135 mil na sněžném kole, běžkách nebo pěšky za 60 hodin totiž není žádná hračka. Závodníci ze všech kategorií musí bojovat nejen s mrazy až -48 °C, ale i sami se sebou. Jak správně rozvrhnout síly? Kolik hodin, nebo spíše kolik minut, musí nejméně spát? Čekají je pouze tři kontrolní místa, počasí během nejchladnějího období roku se prakticky nedá předvídat. S Bonnie, Markem a Johnem prožijete první film z minnesotské drsné série Among The Wild.

Few Days
Režie Tomáš Galásek, ČR, 2014, 42 minut

Dvě skupiny českých freeskiingových jezdců mají stejný cíl, avšak odlišný způsob jeho zdolání. Jejich přístup k horám ale ukazuje společnou vášeň pro svobodu a čerstvý prašan. Můžete se těšit na českou lyžařskou špičku. Na heliskiing ve Švédsku se vydal Robin Kaleta spolu s českým olympionikem Ondřejem Bankem. Ve druhé skupině, která si na rakouské vrcholky vyšlápla po vlastních nohou, se objeví freerideři Lukáš Niemczyk, Lukáš Bilko, Martin Knybel a snowboardisté Filip Paseka a Aleš Zeman.

Nezkrotná Antarktida
Režie Keith Ladzinski, USA, 2013, 23 minut

S nápadem vydat se na Antarktidu přišel Mike Libecki, horolezec a dobrodruh, který často spolupracuje s National Geographic. Jeho plán spočíval v tom, že najde největší koncentraci dosud neobjevených vrcholů, a v této oblasti pak uskuteční tolik prvovýstupů, kolik jich jen drsné antarktické počasí a kondice lezců dovolí. Cílem se nakonec stalo pohoří Wolthat v Zemi královny Maud. Expedici neminulo nic, co polární oblast slibuje – nevyzpytatelné počasí, zima, silný vítr a bílá tma.

The Pamir Game
Režie Jakub Strauss, ČR, 2014, 16 minut

Tři hory, tři příběhy, jedno velké dobrodružství a spousta legrace při výpravě Beton Ski Teamu do tádžického Pamíru. Po sjezdu šestitisícovky Pik Cetyrjoch vyráží Martin a Karel na Pik Komunisma (7.495 m), nejvyšší horu bývalého Sovětského svazu, kde jejich výstup zastaví obrovská lavina. Už bez lyží se pak vydávají na sedmitisícovku Pik Korženěvské. Snímek o dobrodružtví, odvaze a kamarádství. Co dělat, když ztratíte vybavení a vaše vysněná výprava je ztracená? Vymyslíte si nový cíl, u kterého si opět budou všichni klepat na čelo.

Afterglow
Režie Nick Waggoner a Mike Brown, USA, 2014, 12 minut

Afterglow je oslavován jako jeden z filmařsky nejsilnějších lyžařských snímků všech dob. Velké skoky či brázdění prašanu i snové záběry, vše natočeno v noci s masivními LED světly zakázkové výroby. Tolik barev jste na sněhu ještě nikdy neviděli. Ve filmu vystupují špičkoví lyžaři Pep Fujas, Eric Hjorleifson, Daron Rahlves, a Chris Benchetler. Snímek získal například tyto ceny: na festivalu iF3 Movie Awards 2014 cenu za nejlepší krátký film, na Coldsmoke Award 2014 cenu za nejlepší režii a na VIMFF Award 2015 nejvyšší cenu za nejlepší krátký film.

An Education
Režie Fitz Cahall, USA, 2014, 9 minut

Mike Libecki jede na svou 58. expedici na Antarktidu společně se svou jedenáctiletou dcerou Lillianou. Krátký film ukazuje přístup otce k přípravě malé dcery na její první lyžařskou expedici.

Artic Air
Režie Niall a Finn McCann, Velká Británie, 2014, 23 minut

Dobrodružná výprava dvou bratrů Finna a Nialla na východní pobřeží Grónska, kde budou kombinovat lyžování, horolezectví a speed flying. Během desetidenní výpravy vyrážejí ze základního tábora obklopeného monstrózními vrcholy, aby si užili tolik zábavy, kolik jim jen počasí a fyzická kondice dovolí. Vylezli na několik dosud nepojmenovaných hor a z jejich vrcholů slétli s malým padákem.

From The Road
Režie Mark Fisher, USA, 2014, 22 minut

Příběh bývalého profesionálního lyžařského guida Erica Hendersona, který se vrací na místo, kde mu osud zastavil profesní kariéru. Na zlověstném aljašském vrcholu Meteorite si Eric v roce 2009 vážně poranil krční páteř. Film je osobní výpovědí lyžaře, který se vyrovnává s těžkým zraněním a s následujícím návratem na strmé kopce.

Vstupné na festival v předprodeji: děti a studenti 50 Kč, dospělí 80 Kč
Vstupné na festival na místě: děti a studenti 70 Kč, dospělí 100 Kč

Občerstvení nabídne již tradičně TAO čajovna z České Lípy.

Podrobnější informace o festivalu a jednotlivých filmech najdete na webu kina http://kinomaj.mksdoksy.cz, facebooku, na e-mailu kinomaj.doksy@centrum. cz či přímo u Miloslava Lomiče na tel. 776 550 862. 

Nahoru