Předprodej na Expediční kameru zahájen

Verze pro tisk |

V České Lípě a v Doksech probíhá předprodej na další, již šestý ročník filmového festivalu cestovatelských a dobrodružných dokumentárních filmů.

Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji si můžete zakoupit v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě a v Infocentru města Doksy.

Celovečerní pásmo špičkových filmů, které v uplynulé sezóně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, uvidíte v kině Máj v Doksech v sobotu 20. února odpoledne od 15 hodin.

Čekají vás dobrodužné výpravy za zapomenutými národy a tajuplnými místy, ale také dokumenty o poznávání starobylých kultur. Můžete se těšit na extrémní expedice do těch nejméně dostupných míst Afriky a Asie, ale také na neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v extrémně obtížných podmínkách v Alpách. Zkrátka, je pro vás opět připraveno odpoledne plné dobrodružství, napětí, úžasných záběrů a výkonů.

Ve filmu 82 vrcholů se Ueli Steck a Michael Wohlleben pokusí zdolat všechny čtyřtisícové vrcholy v Alpách za neuvěřitelných 80 dní. Čeká je 1.000 kilometrů jízdy na kole a nastoupají přes 100.000 výškových metrů. K tomu nebudou mít k dispozici žádný motor, pouze sílu svého odhodlání.

Vizuálně působivý film Himalaya vznikl během třítýdenního treku litevské filmařky Berty Tilmantaite. Jméno „Himalaya“ znamená „domov sněhu“, neboť je domovem devíti z deseti nejvyšších vrcholů na zemi, které jsou pokryty věčným sněhem a ledem.

O tom, jak se dva státy na jaře roku 2014 rozhodly vysychající deltu řeky Colorado opět propojit s mořem, pojednává snímek Mizející delta.

Poslední film jednoho z nejlepších světových dokumetaristů, slovenského režiséra a kameramana Pavola Barabáše, se jmenuje Suri. Film vás zavede na dobrodružnou plavbu po neznámé africké řece a na putování pralesem až na území obávaného kmene Suri. Ten se rozhodl bojovat za své tradice a původní způsob života.

Snímek Karun je dokumentem o tom, jak se dva britští dobrodruzi Tom Allen a Leon McCarron rozhodli sjet nejdelší íránskou řeku Karun od pramene až k místu, kde se vlévá do Perského zálivu. Divoká řeka jim však brzy ukázala, že si na cestě za poznáním kultury starobylého a tajuplného národa ukousli příliš velké sousto.

Vstupné na festival v předprodeji: děti a studenti 50 Kč, dospělí 80 Kč
Vstupné na festival na místě: děti a studenti 70 Kč, dospělí 100 Kč

Občerstvení v podobě domácího sladkého i slaného pečiva, mnoha druhů čaje a dobré kávy nabídne již tradičně TAO čajovna z České Lípy.

Další informace:
Miloslav Lomič: 776 550 862, kinomaj.doksy@centrum.cz 

Nahoru