Filmový festival Expediční kamera i letos v Doksech

Verze pro tisk |

Celovečerní pásmo špičkových filmů, které zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, uvidíte v kině Máj v Doksech v sobotu 15. února odpoledne od 15 hodin. Doksy tak i letos patří mezi první místa v republice, kde můžete tento festival navštívit.

Uvidíte nejlepší cestovatelské, horolezecké, canyoningové a další dobrodružné dokumenty uplynulé sezóny. Čeká vás odpoledne plné dobrodružství, napětí, úžasných záběrů a výkonů.

Cenové zvýhodněné vstupenky si můžete zakoupit v Infocentru města Doksy a v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě (vstupné na festival v předprodeji: děti a studenti 50 Kč, dospělí 80 Kč; vstupné na festival na místě: děti a studenti 70 Kč, dospělí 100 Kč).

Na programu festivalu budou tyto snímky: Cave Unicycling, Autana, Down The Line, Honnold 3.0, Pygmejové – děti džungle, Ti z Labského údolí, The Empty Quarter a Tatry bez limitov.

15.00 – 15.10 – ZAHÁJENÍ FESTIVALU

15.10 – 16.20 – 1. PROMÍTACÍ BLOK: Cave Unicycling (9 min.)
      Autana (57 min.)

16.20 – 16.30 – přestávka (10 min.)

16.30 – 17.30 – 2. PROMÍTACÍ BLOK: Down The Line (26 min.)
     Honnold 3.0 (35 min.)
17.30 – 18.15 – OBČERSTVENÍ – TAO čajovna Česká Lípa (45 min.)

18.15 – 19.10 – 3. PROMÍTACÍ BLOK: Pygmejové – děti džungle (56 min.)

19.10 – 19.20 – přestávka (10 min.)

19.20 – 20.30 – 4. PROMÍTACÍ BLOK: Ti z Labského údolí (22 min.)
      The Empty Quarter (22 min.)
      Tatry bez limitov (27 min.)

20.30 – ZAKONČENÍ FESTIVALU

Ve filmu Cave Unicycling se stanete svědky akrobatických čísel, která předvádí dva Britové se svými jednokolkami v nitru jeskyní. Nebojí se úzkých prostorů, bahna ani tmy.

 

Ve filmu Autana se vydává trojice horolezců na expedici do zapomenutého kraje Amazonie, aby uskutečnili prvovýstup na impozantní stolovou horu Cerro Autana. Čeká je cesta vojensky kontrolovaným územím, traumatizující rituál u místního šamana, deštný prales plný nástrah a další nebezpečí.

Kanadský dokument Down The Line popisuje fascinující a objevitelskou cestu průzkumníků kaňonů v okolí Squamishe, která vede hlubokými tůněmi a nádhernými vodopády.

Ve filmu Honnold 3.0 se slavný lezec Alex, který své výstupy podniká sólo a bez jakéhokoliv jištění, pokusí přelézt Trojici (tři velké stěny v Yosemitském národním parku) za méně než 24 hodin.

V dalším snímku nejlepšího slovenského dokumentaristy Pavola Barabáše Pygmejové – děti džungle se vydáme hluboko do džungle Středoafrické republiky. Naše cesta povede za kočujícími Pygmeji, jejichž radost z hudby, tance a života se navzdory nekončící válce i neblahým vlivům civilizace zdá být nekonečná.

Snímek Ti z Labského údolí představí jedinečnou pískovcovou oblast Labské údolí, která se nachází mezi Děčínem a Hřenskem. Ve filmu uvidíte Jiřího Slavíka alias Prcka, a jednoho z nejaktivnějších prvovýstupců této oblasti, Tomáše Sobotku.

Snímek The Empty Quarter dokumentuje výpravu dvou britských dobrodruhů do nitra jedné z největších pouští na světě, do pusté končiny Rub al-Chálí (The Empty Quarter) na Arabském poloostrově. Protože si nemohou dovolit velbloudy, sestaví si vlastní vozík, na nmž táhnou přes písčitou a vyprahlou poušť náklad o váze 300 kg.

Film Tatry bez limitov popisuje snahu skupiny sportovců přepsat dějiny extrémních výkonů ve Vysokých Tatrách. V drsném počasí se pokusí o zimní přelez legendární tatranské stěny. Ve filmu se představí lezci Martin Krasňanský a Tomaš Greksák, basejumper Roman Dubský, freestyle kajakáři Peter Csonka a Nina Csonková.

Podrobnější informace o festivalu a jednotlivých filmech najdete zde, průběžné informace o dění v kině Máj zde či zde.

Občerstvení nabídne TAO čajovna z České Lípy.

Další informace:

Miloslav Lomič, tel. 776 550 862
e-mail kinomaj.doksy@centrum.cz

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru