Sto pohledů na Českolipsko – první díl

Verze pro tisk |

Budu se vám pokoušet jednou týdně přinášet informace o výzvě Sto pohledů na Českolipsko.

Mým snem bylo přilákat do výzvy aspoň sto účastníků. V tuto chvíli je nás 112, a tak dalším cílem je motivovat lidi k tomu, aby jich co nejvíce zvládlo do konce roku vystoupat aspoň na sto vrcholů, které buď leží na Českolipsku anebo je z nich Českolipsko dobře vidět.

Přihlásit se můžete kdykoliv a návod naleznete zde. Už jsme ukončili výzvu z března, typicky lockdownovou. Zde si můžete přečíst výsledky a zde (přímý odkaz na jednu z podcastových aplikací) poslechnout podcast o losování cen.

Právě proto, že chci motivovat co nejvíce lidí k výstupům, budeme ceny opět většinou losovat. Ten, kdo dosáhne jako první sto peakpointů, má jisté jen dvě věci: bude na prvním místě desky cti a nabídnu mu natočení podcastu.

Část cen rozlosujeme mezi výherce – to znamená ty, kteří stovky do konce tohoto roku dosáhnou. Zatím nejzajímavější odměny nabídl Pavel Konvalina z Pivovaru Lípák. Dohromady sto litrů piva, tj. dvě stě velkých piv, a to v těchto objemech: sud 50L, sud 30L, sud 15L a soudek 5L. Podcast s Pavlem o jeho vaření si můžete poslechnout zde.

Jan Kubata, kafetérník a zmrzlinář z Doks, nám do výzvy symbolicky nabídl 100 zmrzlin. Pro zvýšení motivace nabízíme účastníkům, že pokud předloží u jeho stánku u hlavního parkoviště v Doksech aplikaci s aspoň padesáti výstupy v rámci výzvy, dostanou zmrzlinu zdarma. Pokud na konci roku nějaké zmrzliny zbydou, bude celý jejich balík jednou z losovaných cen pro vítěze. Jestli to bude sto, padesát nebo jedna zmrzlina, záleží na nás.   

Jan Kubata nabízí také cateringové služby, o nichž se více dozvíte na těchto stránkách.

Cenu nabídl i Dan Ryšavý z Českolipské pivotéky, ale ještě rozmýšlí, jak soutěžící motivovat. Více se dozvíte v jednom z dalších reportů.

Další desítky cen nabídlo Regionální turistické informační centrum a tvůrci aplikace Pekapoint. Ceny rozlosujeme mezi výherce, a pokud zbydou, tak mezi všechny aktivní účastníky. Uvidíme, kolik nás nakonec bude. Případní podporovatelé, či chcete-li sponzoři, se mohou stále ozývat.

Abychom vaše snahy podpořili, přidávám postupně do výzvy některé další kopce. Během posledního týdne to byly například tyto: Chrástenský vrch, Útěchovický Špičák, Lipka, Kostelní vrch, Konopáč, Pětikostelní kámen, Polevský vrch, Dymník, Spravedlnost, Rovina, Vyhlídka Havran nebo Kohoutí vrch.

Aktuální seznam výzvových kopců můžete sledovat buď přímo v aplikaci, anebo si do svého mobilu či jiného zařízení stáhněte moji mapu, kterou si pak můžete dále upravovat podle libosti.

Budu také rád za fotografie. Posílat je můžete buď přes FB nebo na adresu barta@i-noviny.cz.

Pohled z Hradčanské vyhlídky (foto: Iveta Myšková)

Na Šedinu i na kole (foto: Leona Maříková)

Nikdy neokoukatelný pohled na Sloup z vyhlídky Na Stráži

Koláž od Leony Maříkové z Ortelu

Výhled z ranního Ronova

Samota na Skalickém vrchu

Drápání na Spící pannu (foto: Iveta Myšková)

Výhled na Svojkov z cesty na Tisový vrch (foto: Markéta Červinková)

Nejlepší pohled na druhorní část Vlhoště je ze Stříbrného vrchu

A jak se akce rozjela?

Nejaktivnější je zatím Petr Pěnkava, který je přesně ve čtvrtině. Honza Kobryn má peakpontů 24. O třetí místo se dělí nicky MP učedník, Jana Lö a PaLo. Dalších pět účastníků má 21 bodů.

Peakpoint v nové aktualizaci umožňuje sledovat své pořadí v rámci všech uživatelů. A tak lze pozorovat, jak Českolipané stoupají v rámci některých ukazatelů. Například v počtu zdolaných hor vede jistý Radovan Stareček s 376 horami. Náš lídr, Petr Pěnkava už je 121., PaLo 131., Jana Lö. 133., Honza Kobryn 135., Milan Bárta 136. Někdo z nich se do dalšího reportu určitě dostane do první stovky. 

Díky předchozí výzvě vypadá zajímavě i pořadí nejoblíbenějších vrcholů. Do první čtyřky se vedle Lysé hory, dostaly všechny tři českolipské kopečky.

Jak si ale vedou další vrcholy, které máme ve výzvě současné? Padesátá osmá je Zřícenina hradu Levín, 61. Hradec Mauzoleum, 85. Ještěd, 130. Židovský vrch u Oken, 131. Vrátenská hora, 158. Rozhledna Na Stráži, 173. Milešovka, 174. Tisový vrch, 176. Říp, 180. Slavíček, 191. Varhany a 196. Skleněný vrch. Bude zajímavé sledovat, jak tyto vrcholy z naší výzvy budou dále pořadím stoupat.

Nahoru

Komentáře

Re: Sto pohledů na Českolipsko – první díl

Dnes krásné zážitky, díky za vytažení od PC. Těším se na další souhrn.

Nahoru