Projekt PROKOP funguje i v Libereckém kraji

Verze pro tisk |

Také v Libereckém kraji realizuje Fond dalšího vzdělávání, příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, vzdělávací kurzy v rámci projektu se zkráceným názvem „PROKOP“.

Na podzim se tak na Liberecku, mimo jiné v České Lípě, opět rozběhnou dvoutýdenní kurzy finanční a občanské gramotnosti a měkkých dovedností. Účastníci se mimo jiné dozvědí, jak na rodinné finance, zjistí, kde hledat informace o svých případných dluzích a zároveň zjistí, jaká mají práva, zda mají správně sepsané smlouvy (nájemní, pracovní atd.), či jak se připravit na pracovní pohovor.

"Vážně jsem nečekala, že se ve svém věku můžu dozvědět ještě něco nového o psaní životopisu a motivačního dopisu," kroutila hlavou paní Jarmila (45 let), absolventka kurzu PROKOP. Měla jeden vzor životopisu a motivačního dopisu, který posílala na každou pracovní nabídku. Na pohovor ale nebyla pozvána již velmi dlouho, zaměstnavatelé se jí neozývali. Po úpravě životopisu a po správné stylizaci motivačních dopisů byla pozvána na tři pohovory a po šesti týdnech získala práci.

V kurzech zaznívá mnoho osobních příběhů, lidé řeší různá témata – někdo např. napjatý rodinný rozpočet, další už třeba exekuci. Někdo marně hledá práci, jiný vůbec neví, jakým směrem se vydat. Zkušeností a problémů je mnoho, cest a možných řešení ale také. Když se lidé na konci kurzu rozcházejí, pravidelně od nich slyšíme, že získali novou naději a chuť na sobě dál pracovat.

Kurzy se pořádají ve větších i menších městech nejen v Libereckém kraji, ale i v Ústeckém, Jihočeském, Středočeském kraji, v Praze a na Moravě. Pro všechny účastníky jsou kurzy zdarma, každý dostane obsáhlé výukové materiály o kterých od mnohých absolventů kurzů víme, že si je často přečte celá rodina či známí. Ale hlavně: všichni obdrží spoustu užitečných a praktických informací. Kurz probíhá ve dvou týdnech, pokaždé od pondělí do čtvrtka vždy od 8:00 hod. Do konce roku 2018 se kromě České Lípy uskuteční další kurzy v Jablonci nad Nisou, Semilech, Frýdlantu, Liberci, Novém Boru, Turnově, Jilemnici nebo Rokytnici nad Jizerou.

Podrobnější informace získáte na webových stránkách www.projektprokop.cz nebo můžete kontaktovat realizátory přímo prostřednictvím e-mailu prokop@fdv.cz . Zúčastnit se může každý, kdo řeší finanční obtíže, hledá práci, nebo je na trhu práce jakkoliv znevýhodněn (např. maminky na rodičovské dovolené, hendikepovaní, lidé s nedokončeným základním vzděláním apod.).

Přijďte, probereme s vámi vaše problémy, naučíme vás, jak se orientovat ve smlouvách, financích nebo na úřadech. A navíc: bude vás to bavit. Nikdy není pozdě (ale ani brzy) začít se svým životem něco dělat.

Projekty PROKOP (Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnatelnosti) tvoří ucelenou soustavu projektů, které realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Jsou financovány z ESF prostřednictvím OP Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Od října 2016 prošlo úspěšně soustavou projektů PROKOP, za přispění partnera Úřadu práce České republiky, bezmála 6 000 klientů v evidenci nezaměstnaných v devíti krajích. Od srpna roku 2018 by měl PROKOP obsáhnout území celé České republiky.

Nahoru