Zastupitelé odmítli společný dopravní podnik

Verze pro tisk |

Společný dopravní podnik města Česká Lípa a společnosti BusLine MAD Česká Lípa, s.r.o., který měl zajišťovat městskou dopravu od ledna 2019, zastupitelé hlasováním odmítli. Navíc k tématu MHD v našem městě nepřijali žádné usnesení.

„Měli jsme spočítanou, a správně, cenu 47 korun za kilometr, za kterou by ve společném podniku městská doprava v České Lípě jezdila. To zastupitelé odmítli a rozehráli ruskou ruletu, kdy neví, za kolik se bude jezdit, a kdy město fakticky ztrácí vliv na cenu městské dopravy. Ale to už ať si každý zastupitel zodpoví sám před občany tohoto města,“ uvedl místostarosta Juraj Raninec.
V tuto chvíli bude muset být vypsáno tzv. jednací řízení bez uveřejnění, ze kterého vzejde dopravce, který bude provozovat MHD v České Lípě do doby, než vzejde vítězný dopravce z výběrového řízení.

Společný dopravní podnik byl novátorský počin a krok správným směrem, což ostatně potvrdili i zástupci advokátní kanceláře Fiala, Tejkal a partneři, s.r.o., kteří se dopravou zabývají.
„Řada měst už dnes opouští variantu výběrového řízení a posouvá se do přímého zadávání,“ uvedl před zastupiteli Mgr. Daniel Jadrníček. „Česká Lípa byla v tomto směru průkopníkem, která ještě toto řešení posunula dál, kdy společným podnikem získává dopravce a zároveň kontrolu ceny, neboť zde sestavujete nabídku a víte, že odpovídá realitě, protože znáte ceny vstupů. Toto při vysoutěžené ceně znát nebudete,“ dodal Jadrníček.

„Promrhali jsme příležitost držet v rukou cenu a provozovat dopravu v rozsahu a kvalitě, na kterou jsou naši občané zvyklí. Dostáváme se tak na tenký led, kdy nejsme lidem schopni říci, za jakou cenu budou v České Lípě jezdit,“ uvedla starostka města Romana Žatecká.
  

Nahoru

Komentáře

Re: Zastupitelé odmítli společný dopravní podnik

Zdravím všechny čtenáře a v kontextu s výše uvedeným článkem upozorňuji na dnešní (sobota 19.05.2018) vydání MFDnes. Na titulní stránce liberecké mutace je článek starostky Žatecké, která, samozřejmě za zdatného sekundování místostarosty Ranince, vehementně obhajuje společný podnik města s BusLinem, napadá a uráží zastupitelky paní Vlastníkovou a Chocovou, používá silná slova jako zrada, tvrdí, že takové zastupitelky nemají v politice co dělat a podobně (ostatně, když si poslechnete zvukové záznamy ze zastupitelstva, tak tato komunikace je starostce vlastní a je pro ni charakteristická). Slušný člověk, pokud už taková slova v afektu vyřkne, tak se omluví (tady to určitě nehrozí). A hned vedle je článek o rezignaci krajského zastupitele a bývalého krajského radního pro dopravu Mastníka, protože je obviněn z přijímání úplatků od společnosti BusLine, jmenovitě Jiřího Vařila (viz. článek). Starostka nám čtenářům opravdu nemohla dopřát lepšího přímého srovnání, chtělo by se říci "dobrá práce paní starostko", tleskám. Věřme, že nám v České Lípě vydrží zastupitelstvo bez personálních změn až do podzimních komunálních voleb.

Nahoru