Výsledky Českolipské tříkopcové výzvy

Verze pro tisk |

Březnová Českolipská tříkopcová výzva skončila. Jejím cílem bylo co nejvícekrát zdolal tři vrcholy rozkládající se v katastru obce Česká Lípa – Špičák, Hůrku a Holý vrch. Podmínkou bylo, že na jeden kopec se může jen jedenkrát během hodiny.

Dva nejlepší účastníci to zvládli přesně třistakrát. Vítězi se tak stávají Vojtěch Dvořák soutěžící po celou dobu pod nickem Tomáš Souček, a Vasil Dogaru. Cenou pro vítěze je možnost natočit podcast pro i-noviny. Právě to Vojtu motivovalo, takže se můžeme těšit, co nám poví. Navíc získává cenu pro nejlépe umístěné dítě – deset zmrzlin v Café a zmrzlina Saturnin v Doksech.

Vasil ve formě

Vojta alias Tomáš Souček

Naprosto neuvěřitelným finišem se na bednu dostali další dva účastníci – učitel z Partyzánky Milan Šandera a házenkář Drobas. Shodně zvládli 263 výstupů.

Milan v doslova životní formě

Drobas

Na pátém místě skončila nejlepší z žen Renata Dvořáková, která především podporovala svého syna, který v době lockdownu velmi strádal nemožností sportovat.

Na šestém místě je další z házenkářů – Vondris, který se rovněž dostal přes dvě stě výstupů (204). Sedmý skončil Jan Vaníček s 202 výstupy. Právě on byl považován za největšího favorita, ale o možné vítězství ho připravil Covid. Zdravotní problémy z boje o celkové vítězství odstavily i Zdeňka Líbala, který od 20. března žádný další výstup nepřidal a zastavil se na čísle 175.

Vondris

Zdeněk Líbal

Devátý skončil Pavel Nešpor se 159 peakpointy. Desítku uzavírá Jiří Fišer (150).

Aspoň na sto výstupů se dostali ještě Ludmila Miháliková (126), Alena Bouchnerová (123), Hynek Bárta (120), Petr Jehlička (117), Hana Stará (107), Leona Maříková (104) a Milan Bárta (100).

Z těchto sedmnácti borců vylosuji jednoho, který obdrží 30 zmrzlin z dokského Saturnina.

Další ceny jsou určeny pro ty, kteří získali v březnu aspoň 20 peakpointů v rámci výzvy. Takových soutěžících je dohromady 27. Ti obdrží buď soudek piva, nebo další dvě ceny od Pivovaru Lípák.

I další cena je pivní – z těch, co vystoupali aspoň třikrát na všechny tři kopce vylosujeme jednoho, který dostane tři piva a balíček sušeného masa od Českolipské pivotéky. Jestli jsem dobře počítal, tak takových soutěžících je 28.

Ze všech, co si odpinkli aspoň jeden peakpoint, vylosuji dalších devět výherců, kteří obdrží propagační materiály, které mi poslali z centrály aplikace peakpoint – klíčenku, čepici, nákrčníky, čelenky a návleky. Přihlášených nakonec bylo 43, ale jen 38 nás body registrovalo.

Z losování výherců natočím podcast, můžete tak být napjatí se sluchátky na uších nebo při jízdě autem. Asi budu sám a bez notáře, takže mi budete muset věřit. Do slosování své jméno přidám, abych zjistil, jestli mám štěstí, ale případné výhry se vzdám. U svých synů to udělat nemůžu, protože by se mi příště na výzvu vyprdli. Tak snad nic nevyhrají.

Většina účastníků březnové výzvy už plní výzvu novou, kterou jsme připravili úplně jinak. Nazvali jsme ji Sto pohledů na Českolipsko a jejím cílem je navštívit do konce roku sto vyhlídek a kopců, ze kterých je na Českolipsko vidět. Více se dozvíte v úvodním článku. Přihlášených je momentálně 80. Sponzoři první výzvy slíbili podporu i tentokrát. A ceny určitě opět rozdělíme tak, aby se vám vyplatilo vylézt aspoň na pár kopečků. Zde si můžete nasdílet mapu s kopci ve výzvě, kterou nepravidelně doplňujeme o další vrcholy. Už jsme zjistili, že ji používají i lidé, kteří s námi ve výzvě nejsou. Neúčast ve výzvě mě mrzí, ale používání mapy mi radost dělá. Budu rád, když pošlete všichni občas nějaké fotografie. Buď přes facebook nebo e-mailem (barta@i-noviny.cz).

Vedlejším produktem výhry je skutečnost, že se naše českolipské kopce dostaly do popředí nejoblíbenějších kopců mezi uživateli aplikace peakpoint.

Takto momentálně vypadá pořadí v ČR:

1. Holý vrch (Ralská pahorkatina)

2. Hůrka (Ralská pahorkatina)

3. Lysá hora (Beskydy)

4. Špičák (Ralská pahorkatina)

Nepřeceňoval bych to, ale až sem přijedou nějací borci zjistit, co je to za kopce, budou se divit. Snad vydrží aspoň nějakou chvíli dubánci.

V různých žebříčcích se pak objevují i jednotliví Českolipané. Například náš vítěz Vojta je druhý v pořadí sběratelů bodů z jedné hory. Na Holém vrchu zaznamenal 154 bodů. Drobas je čtvrtý se 136 body na Hůrce a hned pátý je Milan Šandera se 131 body rovněž na Hůrce. V první desítce jsou pak ještě Renata Dvořáková (112 na Holém vrchu), Vasil Dogaru (100 na Špičáku) a Vondris s 91 na Holém vrchu. Pro zajímavost já jsem celorepublikově 23. se 47 výstupy na Holý vrch.

Vasil Dogaru se aktuálně dostal i do první desítky v celkovém počtu peakpointů, protože se hned zapojil i do nové výzvy. O místo za ním už ale je Tomáš Souček alias Vojta Dvořák.

Omlouváme se těm, kterým naše aktivity vadily. Neomlouvám se tomu sprosťákovi z Holého vrchu. Těší mě, jaká vznikla atmosféra a doufám, že bude pokračovat v nové výzvě. Těší mě, že jsem dal jednoduchým nápadem sobě i některým dalším motivaci k pohybu v téhle špatné době. Snad jsme s i-novinami trochu přispěli k popularitě České Lípy, města tří kopců.

Společné foto při posledním výstupu na Holý vrch

Fotky: Michal Dvořák

Nahoru