V nemocnici prohlubují spolupráci seniorů s dětmi z MŠ

Verze pro tisk |

Oddělení lůžek následné péče a Sociálních lůžek českolipské nemocnice rozšířilo v rámci projektu „Děti seniorům, senioři dětem“ spolupráci s místní Mateřskou školou Šikulka. Kromě vystoupení dětí, která zde pravidelně probíhají, se budou děti aktivně podílet na trávení volného času s místními seniory.

„Nová spolupráce konkrétně spočívá v navázání přímé komunikace mezi generací předškolních dětí a seniorů,“ vysvětlila vrchní sestra obou oddělení Lenka Caklová. V minulém týdnu se uskutečnilo první dopolední setkání dětí a seniorů, společně se podíleli na výrobě vánočních ozdob. Dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře ergoterapeutické místnosti za dohledu paní učitelky z mateřské školy i zaměstnanců českolipské nemocnice.

„Výsledek byl úžasný. Poměrně rychle došlo ke komunikačnímu propojení mezi dětmi a seniory a předvánoční témata Ježíšek a vánoční dárky se staly hlavním společném tématem,“ zhodnotila první setkání Lenka Caklová. 

Další shledání by mělo proběhnout ještě těsně před Vánoci, kdy by společným tématem byly koledy, zpěv a opět vánoční vyprávění.
 

Nahoru