Třetí ročník City Cross Run&Walk láká nejen na sportovní zážitky

Verze pro tisk |

Česká Lípa bude opět v pohybu. Staří, mladí, děti, mámy, tátové, babičky i dědečkové, všichni ti, kteří mají rádi pohyb, se už tuto sobotu, 15. září, sejdou na náměstí T. G. Masaryka, aby se zúčastnili třetího ročníku zážitkového běhu a procházky City Cross Run & Walk (CCR&W). Celou akcí bude provázet skvělý moderátor a olympijský vítěz Aleš Valenta a vystoupí kapela Eddie Stoilow.

Sportovní program je pestrý a vybere si určitě každý. Připraveny jsou trasy:

- 8 km procházka (start 8:00 – 9:00 h. ze Škroupova náměstí)
- 1 km dětský a rodinný běh (start 10:00 h. z náměstí T. G. Masaryka)
- 16 km idividuálně nebo ve dvoučlenných štafetách (start 11:40 h. z náměstí T. G. M.)
- 7 km idividuálně nebo sedmičelnné školní štafety (start 11:50 h. z náměstí T. G. M.)
- 3 km idividuálně (start 12:00 h. z náměstí T. G. M.)

Startovné je 300 Kč při online registraci (www.citycrossrun.cz/ceska-lipa), 400 Kč pak na místě, kde je registrace možná od 8:00 do 10:00 h. Startovné se neplatí na dětský a rodinný běh, školní štafety a na procházku.

„Založili jsme a stále zlepšujeme v České Lípě tradici, která podporuje nejen zdravý životní styl, ale nabízí i zajímavý kulturní program. City Cross Run & Walk je určen pro všechny, a to je na něm nejkrásnější,“ říka starostka Romana Žatecká, která závody osobně odstartuje.

Novinky? Letos jich je hned několik:
- nový generální partner závodu – společnost Docter Optics
- změnily se ceny na hlavních trasách 16 a 7 km, kdy na nejlepší běžce byla vyčleněna finanční odměna v celkové výši 96 000 Kč, atraktivní jsou i další ceny pro ostatní vítěze, např. pobytové zájezdy
- přibyla 3 km trasa historickým centrem města
- nově se vyhlašuje kategorie běžců nad 60 let

„Dlouhodobě podporujeme i starší spoluobčany v jejich aktivním životním stylu, proto je letošní novinkou vyhlášení a odměnění závodníků běžecké části závodu, kterým bylo více než 60 let,“ uvedla Romana Žatecká.

„Závody by nebylo možné uspořádat bez finanční pomoci našich partnerů, za což velmi děkujeme. Naším novým generálním patnerem se stal světový výrobce skleněných čoček pro automobilový průmysl společnost Docter Optics,“ dodává Pavel Císař, ředitel příspěvkové organizace Sport Česká Lípa, která závod pro město připravuje společně s Kulturou Česká Lípa.

Doprovodný program

Po celý den je připraven program na náměstí T. G. Masaryka, který startuje již v dopoledních hodinách vystoupením českolipských mažoretek. Chybět nebudou stánky s občerstvením a nabídkou partnerů, ale ani horolezecká stěna pro děti.

V 11:00 h. proběhne autogramiáda špičkového kouláře, držitele českého rekordu (22,01 m) Tomáše Staňka, bronzového z halového MS (2018) a stříbrného z halovového ME (2017) a čtvrtého muže z letošního mistrovství Evropy. Doplní ho také olympijský vítěz v akrobatickém lyžování, Aleš Valenta.

Program pak vyvrcholí koncertem jedinečné kapely Eddie Stoilow, který začne ve 14:00 h.

Pro všechny návštěvníky i účastníky závodu bude v době od 9:00 do 15:00 h. k dispozici otevřené Regionální turistické informační centrum na nám. T. G. Masaryka.

Více informací a registrace na závod najdete na www.citycrossrun.cz. Nejčerstvější aktuality sledujte na facebookovém profilu akce City Cross Run & Walk Czech Republic
 

Nahoru