Třetí den Českolipské tříkopcové výzvy

Verze pro tisk |

Holý vrch 39 výstupů, Špičák 32 výstupů, Hůrka 30 výstupů. Takto si naše českolipské kopce zatím stojí.

To na Lysou horu za březen zatím vystoupali jen dva sběratelé peakpointů, vždyť na ni také v současnosti mohou jen obyvatele obce Krásná, v jejímž katastru nejoblíbenější peakpointová hora leží.

Podaří se nám Holák vytáhnout mezi nejoblíbenější hory Česka? V naší výzvě se o to pokouší už 21 účastníků. Nejvíce se snaží stále Jan Vaníček, který už na tři kopce v katastru České Lípy vystoupal celkem osmnáctkrát, na paty mu šlape Zdeněk Líbal se sedmnácti výstupy, třetí už je můj černý kůň Vasil Dogaru s devíti peakpointy. Já se krčím se čtyřmi kousky na sdíleném osmém místě spolu s dalšími dvěma účastníky. Nejlepší ženou je Ludmila Miháliková se šesti výstupy.

Včera jsem na Hůrce potkal dva sběratele, kteří si sice stáhli aplikaci peakpoint, ale nepřihlásili se do výzvy, tak pro jistotu znovu zdůrazňuji, že zásadní a nejproblematičtější je okamžik, kdy se do výzvy přihlašujete. Nejde to z webových stránek, musíte z mobilu. Na něm musíte prstem jakoby odhrnout hlavní stránku zleva doprava, kliknout na výzvy a tam si vybrat tu naši s názvem "Českolipská výzva". Když na ni kliknete, sjedete až dolů a tam kliknete na tlačítko PŘIDAT SE. Teprve poté se vám započítají peakpointy do naší českolipské hry.

Dnes jsem spustil i výzvu pro naše školní děti. Problém je, že naši žáci a žákyně jsou z více než dvaceti obcí. Ale podařilo se nám vytvořit několik nových peakpointů, plus dva provizorní, které budou fungovat po dobu lock downu. A tak asi 90 procent našich dětí má možnost zúčastnit se Okenské lockdownové výzvy a do konce března vystupovat na kopce v katastrech jejich obcí. Samozřejmě to není spravedlivé, protože ti z Doks musí na Borný a ti z Oken jen na Čížalku, ale hlavní je zvednout je od počítačů. Protože máme děti i z Lípy, Bělé pod Bezdězem nebo Boru, je ve výzvě i po jednom kopci z těchto měst. Ještě jednáme o některých dalších kopcích, abychom pokryli každého jednotlivého žáka, ale v některých případech (Mšeno, Lobeč) to nejde, protože v katastrech není žádný kopec, který by splňoval kritéria. Jedna žačka doma aspoň symbolicky leze na horolezeckou stěnu.

Výzva je primárně určena pro naše děti, jejich rodiče, zaměstnance, ale je veřejná a zúčastnit se jí může kdokoliv, kdo má naši školu rád. Na Špičáku tak lze sbírat peakpointy hned do dvou výzev současně. (Ještě jsem tam tento týden nebyl, tak jsem si to trochu ztížil smiley). Přihlásit se lze stejně, jako jsem popisoval, jen vyberete výzvu s názvem Okenská lockdownová výzva.

Více o Českolipské výzvě v úvodním článku

Nahoru