Soutěž o nejlepší péči o zeleň na sídlištích proběhne i letos

Verze pro tisk |

Všichni ti, kteří se na sídlištích v České Lípě starají o malé záhonky před panelovými domy, se mohou radovat. Tradiční soutěž "O nejlepší péči o sídlištní zeleň", která se v nejrůznějších obměnách ve městě vyhlašuje už od roku 1994, proběhne i v letošním roce. O vyhlášení soutěže rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 5. února.

"Jedná se o tradiční akci, která se v České Lípě drží již dvacet pět let. Nevidím důvod, proč bychom takto dlouhou tradici ukončovali. Navíc všichni lidé, kteří pečují o veřejnou zeleň, si zaslouží náš dík a uznání. A díky této soutěži jim vděk můžeme vyjádřit," uvedl místostarosta města Česká Lípa Martin Brož.

Soutěž se týká všech zahrádek a záhonků, které jsou veřejně přístupné, netýká se zahrádek v koloniích. Každý jedinec nebo kolektiv může podat jen jeden návrh, a to do 31. března 2019 prostřednictvím podatelny městského úřadu. Hodnotit přihlášené zahrádky bude hodnotící komise složená ze zastupitelů či pracovníků úřadu. Vyhlášení soutěže proběhne tradičně na podzim.

Aby se zvýšily šance na výhru, je území města tradičně rozděleno do čtyř celků, které budou hodnoceny samostatně. Těmito celky jsou: Střelnice, Sever, Lada, poté tzv. Malý Špičák (Zhořelecká, Lužická, Budyšínská, Sluneční k Žitavské ulici), Velký Špičák (od Žitavské dolů k ulici U Nemocnice) a oblast Starého Újezdu, Holého vrchu, Kopečku, Slovanky, Havlíčkovy ulice a Mikovcovy ulice v centru města. Na výherce jednotlivých kategorií čekají finanční a věcné ceny.

 


 

 

 

 


 

 

 

Nahoru