Pátý den Českolipské tříkopcové výzvy

Verze pro tisk |

Blíží se policejní hodinka pátého dne naší výzvy. Během víkendu očekáváme ještě aktivnější dobývání tří českolipských vrcholů, a tak se pojďme podívat na průběžné výsledky.

Na předních pozicích se ustálila trojice, která si jede svou vlastní soutěž. Pořadí se však mění prakticky každou hodinu.

Momentálně, při psaní tohoto textu, je první Jan Vaníček s 31 peakpointy neboli výstupy. O jeden méně má házenkář Zdeněk Líbal. Třetí je Vasil Dogaru s 24 kousky. Nejlepší ženou je Alena Bouchnerová (17). Přes deset peakpointů mají ještě Petr Jehlička (14) a Jan Kobryn (12). O sedmé místo se dělím já s Hankou Starou. Celkem nás chodí 24, ale očekávám, že se během soboty ještě někdo přidá.  

Jak se přidat i vy, zjistíte v tomto článku.

Špičák, jak jsem dnes poznal, je poněkud výživnější než zbylé dva kopce. Ale výstup na něj můžete zhodnotit hned dvakrát. Je totiž součástí okenské výzvy.

Udělali jsme pro děti z MŠ a ZŠ Okna a pro přátele školy výzvu, kterou najdete v aplikaci peakpoint pod názvem Okenská lockdown výzva. Pokusili jsme se pro většinu dětí najít v jejich bydlišti (máme děti z 25 obcí) nějaký kopec a aspoň po dobu omezení ho zaregistrovali do aplikace. A jelikož máme dvě rodiny a také tři pedagogy v Lípě, zařadili jsme do výzvy právě Špičák. Můžete tak soutěžit s dětmi nejen z Oken, ale i z Lobče, Žďáru, Ždírce, Luk …

Některé děti zůstaly uvězněné v Praze, a tak jsme pro ně udělali peakpoint na Petříně. A kvůli kolegyni jsme zřídili jeden bod i v Bruselu. Pokud tedy máte známé i v těchto městech, můžete je pobídnout k registraci. A neřešte, že vylézt na Špičák je fyzicky náročnější než vylézt na nějaký Šibeniční vrch za Bělou nebo na Čížalku v Oknech. Jde o to, abychom tuhle hnusnou dobu přečkali v dobré fyzické a psychické kondici. V okenské výzvě zatím vede David ze šesté třídy, který den co den aspoň dvakrát vyleze na Bořejovský vrch. Zatím má výstupů sedm. Dokážete ho někdo svými výstupy na Špičák z prvního místa svrhnout. No, zkuste to!

A jak si momentálně stojí naše českolipské kopce, které vytrvale stoupají v žebříčku nejoblíbenějších hor Česka? Holý vrch zaznamenal 85 výstupů, Špičák 62 a Hůrka 72. Po víkendu čekám na všech stovku. Mimochodem nejoblíbenější Lysá hora má za stejnou dobu jen čtyři výstupy. Tam musí být klid.   

Nahoru