Místní referendum v České Lípě je neplatné

Verze pro tisk |

Místního referenda se v České Lípě zúčastnilo 15,45 % občanů zapsaných v seznamu oprávněných voličů a je tudíž neplatné. To znamená, že ani jedna otázka, na kterou občané odpovídali, není závazná.

Na jednotlivé otázky odpověděli Českolipané v referendu následovně:

1. Souhlasíte s tím, aby Město Česká Lípa provedlo zásadní rekonstrukci a přestavbu budovy Jiráskova divadla?
ANO: 56,87%   NE: 39,68 %

2. Souhlasíte s tím, aby Město Česká Lípa vybudovalo moderní, bezbariérovou knihovnu v prostoru tzv. Tilie na Jeřábkově náměstí?
ANO: 47,67%   NE: 47,99 %

3. Souhlasíte s tím, aby Město Česká Lípa rozšířilo stávající Sportareál a vybudovalo nerezový venkovní bazén s dohřívanou vodou o ploše 800 m2 v ulici Barvířská?
ANO: 16,16%    NE: 80,93 %

4. Souhlasíte s tím, aby město Česká Lípa vykoupilo od stávajícího vlastníka zbytek vyhořelého tzv. Kounicova domu v Berkově ulici a investovalo do jeho obnovy?
ANO: 60,41%    NE: 35,78 %

5. Souhlasíte s tím, aby město koupilo bývalou rozhlednu Štěpánka na Špičáku a přilehlé pozemky?
ANO: 26,48%    NE: 68,48%

Velký článek o českolipském referendu, kde jsme představili návrhy radnice i opozičních zastupitelů, si můžete přečíst ZDE. Rozhovor se zastupitelem Zdeňkem Ježákem si můžete přečíst ZDE.  
 

Nahoru

Komentáře

Re: Místní referendum v České Lípě je neplatné

Aby tak významná událost, jakou bylo první českolipské referendum jen tak nezmizela z první stránky, dovolím si doplnit městem rafinovaně uváděné, pouze procentuální údaje:
Účast 15,45% představuje 4 854 voličů, čtyři tisíce osm set padesát čtyři občanů České Lípy. To už zní poněkud jinak, a troufnu si říct, že lépe ...

Hezký den

Nahoru