Je to boj – díl první – Podezření

Verze pro tisk |

Právě uplynulo 7 měsíců od chvíle, kdy jsem chtěl po řediteli p.o. Sport Pavlu Císaři dokumenty k akci City Cross Run and Walk 2017 Česká Lípa. Byla to povedená akce. Ale od začátku mám pochybnosti o hospodaření p.o. Sport i města a zapírání ředitele Císaře mě v tom utvrzuje. Protože se ke mně dříve přislíbené dokumenty ještě nedostaly a pan ředitel si začal platit právníka za veřejné peníze, aby mi nic nemusel ukazovat, rozhodl jsem se postupně zveřejnit ve formě nepravidelného seriálu naší mailovou komunikaci. Ať se taky pobavíte. Nejdříve mi ale dovolte krátký úvod do problému.

Vše začalo na začátku prázdnin 2017, kdy jsem se ze zápisu Rady města Česká Lípa dozvěděl, že z důvodu časové tísně musí být zakázka firmě Sportify s.r.o. za 1,35 miliónu korun přidělena v mimořádném zadání - tedy napřímo - bez výběrového řízení.


První věc, která mě zarazila, byla cena. Milión korun je docela dost peněz za jednodenní akci. A tak mě napadlo, že si prohlédnu smlouvy a jiné dokumenty, kde bude celá částka rozepsaná. Měl jsem tedy v úmyslu zažádat ředitele Císaře o položkový rozpočet a smlouvy s pořádající firmou.

Druhou – ještě podivnější – věcí bylo tak pozdní zadání zakázky. Jsem už zvyklý, že toto vedení města řeší vše na poslední chvíli, ale tady něco nehrálo. Totiž - zcela evidentně, nepopiratelně a hanebně se ředitel Císař i celá Rada města chtěli vyhnout výběrovému řízení na pořadatele. Velkoryse v tuto chvíli pominu, že takovou akci může příspěvková organizace připravit sama. Ale vymlouvat se na pozdní termín, když DÁVNO VŠICHNI VĚDÍ, že CCRW 2017 proběhne 30. září a BUDE HO POŘÁDAT FIRMA SPORTIFY? Firma Sportify totiž už před Vánoci 2016 (!) nabízela možnost se zaregistrovat, nabízela startovné jako vánoční dárek a to samé potom v únoru 2017 na Valentýna. Screeny přikládám, jinak lze dohledat na http://citycrossrun.cz/ceska-lipa/aktuality/.


A hle, po více než půl roce, vítězem se stává… SPORTIFY!


13.7.2017, 9:28
Komu: Tomáš Binder, Pavel Císař
Dobrý den pane řediteli, dobrý den pane manažere,

chtěl bych poprosit o poslání podkladů pro letošní ročník běhu Českou Lípou City Cross Run and Walk. Chtěl bych položkový rozpočet a smlouvy s firmou, která běh pořádá. Věřím, že žádná z těchto věcí není tajná a můžete mi je poskytnout, aniž bych musel k vám a kopírovat to. Díky moc, Zdeněk Ježák.

  

Nahoru