Je to boj – díl druhý – Bez obav

Verze pro tisk |

Od: Zdeněk Ježák
Odesláno: 13. července 2017 9:28
Komu: Císař Pavel; Binder Tomáš
Předmět: City Cross Run 2017

Dobrý den pane řediteli, dobrý den pane manažere,

chtěl bych poprosit o poslání podkladů pro letošní ročník běhu Českou Lípou City Cross Run and Walk. Chtěl bych položkový rozpočet a smlouvy s firmou, která běh pořádá. Věřím, že žádná z těchto věcí není tajná a můžete mi je poskytnout, aniž bych musel k vám a kopírovat to. Díky moc, Zdeněk Ježák.
 

Hned po odeslání prvního emailu mi přišla odpověď, že ředitel Císař není ve své kanceláři.
 

Od: Císař Pavel; Binder Tomáš
Odesláno: 13. července 2017 9:28
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: Automatická odpověď: City Cross Run 2017

Z pracovních důvodů nebudu v uvedenou dobu ve své kanceláři. V případě nutnosti posílejte své požadavky na e-mailovou adresu: binder@sportlipa.cz. nebo na tel.: 731 636 845.

Ozval se ale manažer Binder.

Od: Binder Tomáš
Odesláno: 13. července 2017 9:37
Komu: : Zdeněk Ježák
Předmět: Re: City Cross Run 2017

Zdravím,
Smlouva byla po jejím podpisu řádně zveřejněna v Registru smluv.
S pozdravem
Tomáš Binder
 

Od: Zdeněk Ježák <zdenek.jezak@email.cz>
Odesláno: 13. července 2017 9:42
Komu: Binder Tomáš
Předmět: Re: City Cross Run 2017

Pošlete mi prosím tedy odkaz na stažení a ten položkový rozpočet najdu kde? Ježák.
 

Od: Binder Tomáš
Odesláno: 13. července 2017 9:49
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: Re: City Cross Run 2017

Zdravím ještě jednou,
Předpokládám, že Registr smluv je veřejný proto, aby si to mohl každý dohledat sám. Rozpočet by měl být přílohou ke smlouvě rovněž v registru. Do 21.7. jsem na dovolené. Poté budu k dispozici, pokud k tomu něco bude potřeba. TB


Dobře tedy, jedna nula pro manažera. Smlouvu si najdu v registru (https://smlouvy.gov.cz/) sám. Víte, ono se to v tom registru hezky hledá, pokud víte, co máte hledat. Pokud chcete smlouvu s určitou firmou, naťukáte do vyhledávače jméno té firmy, popřípadě příspěvkové organizace nebo města. Vše i pomocí IČO. V jiných případech ale odbývat zastupitele (i občana) slovy „najděte si to sám“ je dost neprofesionální. Naposledy tuto „hlášku“ použila starostka města 7.2.2018 na jednání zastupitelstva (minulé zastupitelstvo), prý ať si zastupitel Chot sám najde smlouvu, ve které se píše, že se rozhlas (varovný systém) nesmí použít na vyhlášení referenda. A s kým je ta smlouva? Jak ji má dohledat ve stovkách dalších smluv? Arogance moci. Smlouvu jsem tedy našel (https://smlouvy.gov.cz/smlouva/2481570) a dokonce jsem našel i ten položkový rozpočet.

Tak asi ale sami uznáte, že s tímto jsem se nemohl spokojit.
 

Od: Zdeněk Ježák
Odesláno: 13. července 2017 10:05
Komu: Binder Tomáš
Předmět: Re: City Cross Run 2017

Tak jsem smlouvu dohledal, děkuji, ale přiložený rozpočet je vlastně celý zakrytý. Pokud jste na dovolené, kdo by byl schopen mi ten rozpočet poskytnout? Ten zveřejněný mi opravdu nestačí. Díky.
 

Od: Binder Tomáš
Odesláno: 13. července 2017 10:39:43
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: Re: City Cross Run 2017

Položkový rozpočet je přiložen u originálu smlouvy. K nahlédnutí bude u pana Císaře po jeho návratu z dovolené. Jednotlivé položky jsou v Registru záměrně zakryty kvůli ochraně know-how dodavatele.

Navrhuji společnou schůzku po naší dovolené.

S pozdravem.

TB

 

Tak vida, ředitel Císař není z pracovních důvodů mimo kancelář, má taky dovolenou. Takové malé lži ukazují charakter člověka. No nic. Vše, co potřebuji, dostanu, počkám si. Za chvíli reagoval z pracovní dovolené i sám ředitel.
 

Od: Císař Pavel
Datum: 13. července 2017 11:03
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: RE: City Cross Run 2017

Vážený pane zastupiteli,

ve veřejném  registru smluv naleznete vše potřebné.

S pozdravem Mgr. Pavel Císař

 

Opět to odkazování na registr smluv.

 

Od: Zdeněk Ježák
Datum: 13. července 2017 12:10
Komu: Císař Pavel
Předmět: RE: City Cross Run 2017

Dobrý den,

do registru jsem koukal, smlouva je tam, ale položkový rozpočet je z velké části zakrytý. Neodkazujte mě, prosím, pane řediteli, jako zastupitele na veřejné zdroje. Děkuji za zaslání smlouvy i rozpočtu. Ježák

 

Od: : Císař Pavel
Datum: 13. července 2017 12:12
Komu: Zdeněk Ježák
Předmět: RE: City Cross Run 2017

Pošleme, bez obav.

S úctou Mgr. Pavel Císař

 

Tak fajn, co jsem potřeboval, to dostanu, slíbeno ze dvou stran. Tak příště se na to podíváme, nebo ne?

První díl seriálu najdete ZDE.

Nahoru

Komentáře

Re: Je to boj – díl druhý – Bez obav

Protože mě v článku kolega Ježák jmenuje, tak jen krátká reakce: Smlouvu, která by zabraňovala použít varovný systém jako místní rozhlas k upozornění občanů, že se v České Lípě bude, poprvé v historii města, konat místní referendum jsem samozřejmě nemohl v Registru smluv najít, protože je tak stará, že v něm pochopitelně není. To bylo, na rozdíl od paní starostky, jasné i některým zaměstnancům městského úřadu, kteří mi ji dohledali a dali k dispozici. Díky.

Žádný ze dvou dokumentů, které mi poskytli samozřejmě žádný zákaz používání coby místního rozhlasu neobsahuje.

A ke story, rozebírané v článku: No, ve smlouvě samotné je v článku II. bodě 2 uvedeno, že "Veškerá specifikace a rozsah Služeb je obsažena v Příloze č. 2, které tvoří NEDÍLNOU součást této Smlouvy.". V článku XIV. bodě 9. Smlouvy pak je uvedeno, že "Smluvní strany se dohodly, že obsah této Smlouvy bude v PLNÉM rozsahu zveřejněn v registru smluv ...".

Tak co s tím, pane kolego?! Když obsah smlouvy a příloh není v plném rozsahu zveřejněn v registru a vedení města, které je tak "transparentní, že ani transparentnější být nemůže", Vám ho nechce poskytnout?! Na první nástřel vidím tři varianty: 1. požádat o údaje podle "stošestky" - byť to je exces, protože zastupitelům mají být informace poskytovány podle ustanovení § 82 zákona o obcích, pokud Vám nebude vyhověno, odvolat se ke KÚ; 2. obrátit se na krajské pracoviště Odboru dozoru ministerstva vnitra - ať pomůže nebo ať provede dohlídku; 3. obrátit se na soud :-))))))

A takhle my si tady žijeme ...

Hezký víkend

František Chot

Nahoru

Re: Je to boj – díl druhý – Bez obav

Zdravím a díky za reakci. Že smlouva možná není správně zveřejněna v registru smluv, to je dobrý postřeh, to mě uniklo. Jinak na "žádačku" i podle 106 dojde tuším v pátém díle. :) Zdeněk J.

Nahoru