Českolipskou nemocnici navštívil ministr zdravotnictví

Verze pro tisk |

Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa navštívil Ministr zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch. Ten zavítal do Libereckého kraje v rámci výjezdního zasedání Vlády ČR. Do nemocnice ho doprovodil náměstek hejtmana Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu zdravotnictví, MUDr. Přemysl Sobotka.

Po oficiálním přivítání předsedou představenstva a generálním ředitelem českolipské nemocnice Ing. Pavlem Markem proběhla krátká prohlídka nemocnice. Ministr zavítal na Centrální příjem, Ortopedicko-traumatologické oddělení a Lůžkovou rehabilitaci. Následovalo setkání a také diskuse s širším vedením nemocnice. Kromě managementu se ho měli možnost účastnit také primáři nebo vrchní sestry nemocnice. Ing. Marek představil v číslech Nemocnici s Poliklinikou, upozornil na stoupající výkony za minulý rok a zároveň otevřel problém s úhradovou vyhláškou, která svým nastavením nutí nemocnici své výkony v letošním roce omezovat.

Otázky směřovali k rozdílným platbám za stejné chirurgické výkony v českých nemocnicích, k nedostatku personálu a k odchodu lékařů do zahraničí. Svůj dotaz položila i předsedkyně DR NsP, a.s. a zároveň starostka Města Doksy Ing. Eva Burešová. Město po odchodu pediatrické praktické lékařky do důchodu nemá tuto službu zajištěnou a řešení kvůli dlouhodobé absenci systémových opatření chybí.

Závěrem se pan ministr A. Vojtěch dohodl s generálním ředitelem P. Markem na pokračování dialogu nad problematikou zajištění plné zdravotní péče v NsP, a.s. v roce 2018.
 

Nahoru