Českolipská tříkopcová výzva po třetím víkendu

Verze pro tisk |

Víkend ještě není u konce, ale i tak mám pro vás průběžnou zprávu z Českolipské tříkopcové výzvy, která je takřka ve svých třech čtvrtinách.

Minulý týden jsme oslavovali prvního stovkaře a ono už jich je sedm a k tomu první dobyvatel, který má výstupů 201.

Měnilo se pořadí v první trojici. První je sice stále Vasil Dogaru s 201 peakpointy, ale na paty mu už šlape oblíbenec všech, devítiletý chlapec vystupující pod sympatickým nickem Tomáš Souček (190). Vasil by musel dříve vstávat, pokud se chce na prvním místě udržet až do konce.

Třetí Zdeněk Líbal sice před víkendem prohlašoval, že plánuje útok na dvoustovku už v neděli, ale zřejmě podlehl dojmu, že venku je hnusně. Snad není důvodem jeho stagnace včerejší pád. V tuto chvíli má 175 peakpointů.

Čtvrté místo stále drží neúnavná Renata Dvořáková se 148 peakpointy. Na páté místo vystřelil další házenkář – Drobas (142). A výrazně během víkendu odskočil od momentálně šestého Hynka Bárty (112).

Sedmým stovkařem je Jiří Fišer (107). Osmým zřejmě bude dříve, než článek dopíšu, Petr Jehlička (99), který však podle kuloárních informací zítra odjíždí do lázní. Desítku uzavírají dvě ženy – Hana Stará (93) a Alena Bouchnerová (88).

Jedenáctý už je zázračně uzdravený Jan Vaníček, který během celé karantény nevzdal svůj boj o celkové prvenství a jen za víkend zdvojnásobil svůj počet výstupů. Bude to doslova štvanice.

Až za ním jsem já se 77 výstupy a na paty už mi šlape jak dobře namazaný stroj Milan Šandera (76). Kolem mě se zřejmě přežene i další z házenkářů – Vondris (75).

Neúnavná Leona Maříková je patnáctá s 66 výstupy, šestnáctý je Pavel Nešpor s 61.

V posledním týdnu nás čeká skutečné drama. A rádi vám připravíme výzvičku i na další období.

Hodně se během rozhovorů řeší, kolik se vlastně nastoupá.

Pokud se chodí z nejvýše položených míst, kam se dá vyjet autem, pak převýšení na Holém vrchu je 49 metrů, na Hůrce 60 a na Špičáku 85.

Já, kdybych vše objezdil autem (v mém případě tak půlka výstupů), tak jsem zatím nastoupal 4 637 metrů. Jsem tak na úrovni nějaké plošiny v Kyrgyzstánu nebo v Peru. Zkusím po skončení spočítat, kolik nastoupali vítězové. Logicky už budou nyní výše než nejvyšší vrcholky Himalájí.

Připomínám naše sponzory. Soudek piva a dvakrát dvě láhve věnoval Pivovar Lípak, balíček tří piv a sušeného masa Českolipská pivotéka a hroznou hromadu zmrzlin Honza Kubata, kafetérník a zmrzlinář z Doks.  

Ceny se losují, takže stále je čas se zapojit. Jak se zaregistrovat, zjistíte nejlépe z tohoto článku.

Nahoru