Českolipská tříkopcová výzva před druhým víkendem

Verze pro tisk |

Předně dovolte, abychom představili nového sponzora naší výzvy. Daniel Ryšavý z Českolipské pivotéky věnuje cenu dalšímu vylosovanému účastníkovi.

Konkrétně jsme se dohodli, že výherce vylosujeme z těch, kteří na všechny tři kopce vylezou aspoň třikrát. Další možnost pro ty, kteří si již netroufnou konkurovat těm nejlepším a mohli by ztratit motivaci. Šance se tak otevírá i těm, kteří se chtějí teprve zaregistrovat. Jak na to, zjistíte z úvodního článku.

Mimochodem: v pivotéce už mají první zelené velikonoční pivo. Už jsem ho dvakrát zkusil. Na mě trochu sladké. Je to IPA a kopřivy jsou z ní cítit. Vylosovaný účastník dostane tři piva a balíček sušeného masa k tomu.

minulého článku ještě vyplývá, že další tři vylosovaní dostanou ceny od majitele pivovaru Lípak. Nejšťastnější soudek piva.

V týdnu jsem pilně komunikoval s tvůrci aplikace peakpoint. Nejčastější vaší připomínkou je, že se vám občas nepodaří na vrcholu správně zalogovat. Z korespondence vybírám několik rad.

„Zásada je pracovat s aplikací i mimo hory. Doma, na dobrém signálu. Projet screeny, aktualizovat data. Hlavně screen HORY - aktualizovat seznam hor a jejich parametrů, také MOJE PEAKPOINTY  a hlavně - MAPA - poloha, aby si telefon 100% uložil polohu a potom na peakpointu reagoval. Pokud má někdo nastavenou práci s polohou jen při používání aplikace a zapne apku na vrcholu, dá peakpoint, pak apku vypne a už ji nepoužije a přijde za nějaký čas na ten stejný vrchol a aplikaci zase spustí až tam, může dojít k tomu, že si aplikace může myslet, že podmínka vzdálenosti není splněna.“

Mezi další připomínky českolipských uživatelů patří, že by chtěli vidět bohatší žebříčky, aby mohli sledovat svůj progres, své postavení v rámci celé ČR, pořadí hor atp. Zatím je vidět jen deset nejlepších. Prý na aplikaci dále pracují a snad do konce března uvidíte sami sebe v žebříčku největších sběratelů peakpointů.

Pořadí v českolipské výzvě však je vidět celé a momentálně, před druhým víkendem, vypadá takto.

Jako z jiné planety jsou první dva účastníci. Za dvanáct dnů vystoupal Vasil Dogaru na některý z českolipských kopců už třiadevadesátkrát, Zdeněk Líbal devadesátkrát. O víkendu tak určitě budeme znát jméno prvního stovkaře. Komunitou se nese, že chtějí za březen dát stovky tři. Třetí už je malý chlapeček, kterého jsem dnes potkal na Holém vrchu.  Mobil skoro větší než on, a právě dobýval vrchol po čtyřiapadesáté. Jeho snem údajně je udělat se mnou podcastový rozhovor. Tak to mu mohu slíbit, i když nevyhraje.

Čtvrtá je první žena – Renata Dvořáková (46), hned pátá další – Alena Bouchnerová (42). Šestý je další házenkář soutěžící pod přezdívkou Drobas. Sedmý je Petr Jehlička, osmý jsem já. Na devátou spadl díky izolaci největší favorit Jan Vaníček, který ale budí ze snu všechny, co jsou před ním. Desátý je Jiří Fišer.

Soudek piva by se momentálně losoval z dvanácti lidí. Tolik Českolipanů vystoupalo na naše kopce aspoň dvacetkrát.

Velká věc se povedla v případě kopců. Našim snem propagujícím Českou Lípu bylo dostat aspoň některý z vrcholů mezi desítku nejpopulárnějších kopců v republice. A jak to vypadá?

Lysá hora stále vede ... Velký Javorník je pátý, ale na šestém místě už je českolipský Holý vrch a na devátém místě Hůrka. Podle mě se během příštích dnů v top ten sběratelů peakpointů objeví někdo z Českolipanů - a to v kategorii nejvíce výstupů na jednu horu.

Nahoru