Českolipští radní odvolali ředitele příspěvkových organizací

Verze pro tisk |

Dát šanci novým nápadům ve vedení důležitých příspěvkových organizací města Kultura a Sport má odvolání jejich současných ředitelů. Petr Novák, ředitel příspěvkové organizace Kultura a Pavel Císař, ředitel příspěvkové organizace Sport, skončí ve svých funkcích 30. dubna, od 1. května pak mají nastoupit ředitelé noví. O odvolání rozhodli českolipští radní na svém zasedání v úterý 19. února.

"Když jsme nastoupili na radnici, jasně jsme deklarovali, že jsou pro nás oblasti kultury a sportu ve městě nesmírně důležité. Už ve volebním programu jsme uvedli, že hodláme vyhlásit výběrová řízení na místa ředitelů městských příspěvkových organizací v těchto oblastech, a na tomto slibu voličům se samozřejmě nic nemění. Možná to pro příspěvkové organizace bude novým impulzem pro další rozvoj. Rozhodně za tím nehledejte nic osobního, protože od našeho nástupu na radnici s oběma řediteli úspěšně spolupracujeme na celé řadě projektů," uvedl českolipský uvolněný radní Michal Prokop.

Příspěvková organizace Kultura se stará především o Kulturní dům Crystal a Jiráskovo divadlo, podílí se také na organizaci významných městských akcí, jako jsou slavnosti města nebo rozsvícení vánočního stromu. Její ředitel Petr Novák byl ve funkci 10 let. Příspěvková organizace Sport spravuje například zimní stadion, bazén, novou a starou sportovní halu, atletický stadion a nově také tenisovou halu. Ředitel Pavel Císař vedl organizaci čtyři a půl roku. Oba ředitelé se však mohou do nově vypsaných výběrových řízení přihlásili také.

"Tento krok vnímám podobně, jako když se po šesti letech odvolávají ředitelé základních škol. Je to určitá šance pro ředitele obhájit svou práci, přijít s novými nápady nebo dát šanci někomu novému. Pokud se současní ředitelé do výběrového řízení přihlásí, splní všechny požadavky a budou výběrovou komisí vyhodnoceni jako nejlepší kandidáti, nevidím důvod, proč by se do svých funkcí nemohli vrátit," doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Zájemci, kteří se budou chtít do výběrových řízení přihlásit, by měli splňovat kvalifikační předpoklady, ke kterým patří vysokoškolské vzdělání, praxe ve vedoucí pozici nebo znalost příslušné legislativy. Podmínkou pak je zpracování koncepce o budoucí činnosti organizace.

Kromě odvolání ředitelů příspěvkových organizací Sport a Kultura českolipští radní na svém zasedání schválili ještě další personální změnu. Od 1. března bude nově jednatelem městské společnosti Českolipská informační zastupitel Petr Jeník.

Nahoru