Česká Lípa se zapojí do projektu Do práce na kole

Verze pro tisk |

Jezdit na kole, koloběžce, skateboardu, kolečkových bruslích či chodit celý květen do práce bez využíti jakéhokoli motorizovaného prostředku, to je cíl celostátní kampaně Do práce na kole. Do tohoto projektu, který vybízí ke zdravějšímu životnímu stylu a šetrnosti k prostředí, ve kterém žijeme, se letos zapojí i Česká Lípa.

Město chce nejen motivovat vlastní zaměstnance k zapojení do projektu, ale chce získat i velké firmy zejména z průmyslové zóny v Dubici. Pro zapojené cyklisty nebo chodce plánuje připravit různé slevové a bonusové akce, zároveň chce vyhlásit také městské kategorie, ve kterých budou moci zúčastnění závodit a získat pak hezké ceny. 

„Vnímáme tento projekt nejen jako prospěšný pro zdraví našich občanů, ale jako šanci zlepšit podmínky pro cyklodopravu v České Lípě. V průběhu dubna chceme vytipovat a zveřejnit z našeho pohledu nejvhodnější cyklotrasy z různých částí města do průmyslové zóny Dubice, kde pracuje nejvíc lidí. Trasy musíme ale nejprve projednat se všemi dotčenými orgány státní správy. Budeme rádi, když nám lidé budou psát v průběhu akce svoje připomínky na zlepšení nejen tras, ale podmínek na nich. Už nyní máme tipy, kde bychom mohli jednoduše a poměrně rychle cyklistům pomoci,“ upřesnil českolipský místostarosta Jaroslav Turnhöfer. 

Lidé se do akce zapojí zaregistrováním na webové stránce a zaplatí registrační příspěvek v řádu několika stokorun. Město chce působit na firmy, aby tyto poplatky za své zaměstnance zaplatily. Zaregistrovaný účastník pak v květnu jezdí či chodí do práce a zaznamenává kilometry a dny, ve kterých nevyužil při cestě do práce auto. Po uplynutí akce se na celostátní úrovni pak vyhlašují nejúspěšnější chodci a cyklisté, zároveň se soutěží také o titul Cyklozaměstnavatel roku. 

„Město vyhlásí soutěž v kategorii nejvíce ujetých či uchozených kilometrů zvlášť za ženy a muže, zároveň chceme ocenit ženu a muže, kteří v květnu nejčastěji při cestě do práce nevyuží auto. Vítěze vyhlásíme v rámci Městských slavností 22. června. O co se bude soutěžit, samozřejmě dáme vědět dopředu, abychom zúčastněné ještě více motivovali,“ doplnil Jaroslav Turnhöfer. 

Projekt Do práce na kole organizuje spolek Auto*Mat, letos se jedná už o 9. ročník. V loňském roce se do projektu zapojilo celkem 1900 firem a organizací.
https://www.dopracenakole.cz/
 

alt
Nahoru