Dvě miliardy korun na investice. Řekli vám o nich?

Verze pro tisk |

V příštích letech bude mít vedení města k dispozici dvě miliardy. To tu ještě nikdy nebylo! Příležitost, kterou nesmíme promrhat!

Volební programy jednotlivých stran se v ničem zásadním neliší. Předvolební sliby končí poznámkou – uděláme, když na to budou peníze. My víme, že budou. Nejen na opravy chodníků, silnic a nová parkovací místa. „Za dvě miliardy dokážeme realizovat investice, které podstatným způsobem zlepší život ve městě,“ konstatuje Roman kozák, lídr kandidátky PRO Českou Lípu.

Nezůstanou pomníky
„Jiráskovo divadlo, Kounicův dům, knihovnu, KD Crystal řešit v souvislostech a systematicky tak, aby výsledek stál co nejméně a nezůstal zde v Lípě nějaký pomník typu Tillie,“ míní lídr kandidátky Roman Kozák. „Žijeme teď a tady. A my chceme, aby to bylo s maximem vymožeností, které může město nabídnout,“ myslí si Vladimír Vladimirov, dvojka na kandidátce hnutí PRO Českou Lípu.

Po práci kvalitní oddych
Lidé v České Lípě tvrdě pracují, proto potřebují možnosti vyžití. Restaurace, parky, zahrádky, letní kino, volnočasový park pro rodiny s dětmi, prostě každý podle svého gusta. Když divadlo, tak krásné a nadčasové. Když park, tak funkční a pro lidi. Když sídliště, tak bezpečné a klidné. Když místo pro psy, tak oplocené a uklízené. Když centrum, tak lákavé a pulzující.

Bydlení pro všechny
„Potřebujeme mít k dispozici dostupné bydlení. Startovací byty pro mladé a rodiny, ale i pohodlné byty pro seniory. Jestli chceme, aby se město rozvíjelo, musíme mít připravené i parcely pro individuální výstavbu rodinných domů,“ shrnul Roman Kozák.

Rozum a vkus
Investovat je třeba promyšleně a cílevědomě. Velkoryse i s rozumem. Nadčasově i funkčně. Česká Lípa se musí posunout ze šedi průměru. Dvě miliardy musí být investované ve prospěch obyvatel města! Proto je klíčové, kdo bude o využití takové částky rozhodovat. Měli by to být lidé, kteří už něco dokázali, kteří mají zkušenosti, dokáží se vžít do potřeb druhých a jsou zodpovědní.
Velký důraz je potřeba klást i na zaměstnance Městského úřadu. Práce pro město má být prestižní záležitost, prostředí úřadu vstřícné, kvalifikovaní zaměstnanci dobře ohodnoceni. Pojďme společně tvořit město pro příští generace! Systematicky a s nejvyšší odpovědností. Bude se nám všem žít lépe.

Nahoru