Dobročinná topinka opět pomáhá

Verze pro tisk |

Již tuto sobotu 9. prosince 2017 proběhne na Vodním hradě Lipý vánoční jarmark v rámci kterého budou turisté z oddílů Dakoti a Chippewa organizovat akci zvanou DOBROČINNÁ TOPINKA. Jedná se o dobrovolnickou akci, kdy mladí lidé z místních turistických oddílů mládeže opráší táborová kamna a smaží na nich výtečné topinky. Návštěvníci jarmarku si mohou za jakýkoli příspěvek topinku zakoupit. Veškeré vybrané peníze předají turisté vybrané osobě z Českolipska.

Letošní výtěžek z prodeje topinek poputuje k rodičům dvouleté Terezky Lehončákové, která onemocněla embryonálním rabdomyosarkomem. Má za sebou nespočet chemoterapií, několik operací, ozařování a nyní se plánuje biologická léčba. Terezka se pere s nemocí velice statečně. Její boj už trvá více než rok. Průběh léčby je náročný po finanční i psychické stránce. 

Charitativní akci podpořili Jizerské pekárny spol. s r.o., které věnují bochníky chleba a ředitelka hradu Lipý paní Jiřina Kučerová. Přijďte na Vodní hrad v České Lípě nasát nejen vánoční atmosféru, ale také pomoci dobré věci zakoupením křupavé dobroty.
 

alt
alt
Nahoru