Blíží se duben, doba velkého úklidu!

Verze pro tisk |

Měsíc duben neznamená jen definitivní tečku za zimou a jarní počasí, je také velmi často představuje dobu velkého úklidu. Město tak svým občanům jde naproti, na duben totiž plánuje tradiční přistavení velkokapacitních kontejnerů na objemný odpad, rozjede se také svoz bioodpadu.

Velkokapacitní kontejnery budou přistavěny v průběhu velikonočních svátků, tj. od čtvrtka 18. dubna do úterý 23. dubna 2019. Budou stát na tradičních místech v okrajových částech města, tj. v lokalitách: Stará Lípa, Stará Lada, Dolní Libchava, Manušice, Častolovice, Písečná, Vlčí Důl, Heřmaničky, Žizníkov, Nový Žizníkov, Okřešice a Dobranov.

Do kontejnerů je možné odkládat objemný odpad, který s ohledem na své rozměry či hmotnost nelze odkládat do běžných sběrných nádob, např. zbytky dřevěných obalů, nábytek, koberce, linolea, kola, umyvadla, WC mísy apod. Do kontejnerů nelze odkládat stavební odpad a jiné nebezpečné odpady a tříděný odpad, který je možné odložit do separačních kontejnerů. 

Mimo velikonoční svátky lze k likvidaci objemného odpadu využít i dotovaný svoz objemného odpadu. Ten lze objednat na tel. čísle 602 180 400 každý pracovní den od 8:00 do 17:00, občané města za tuto službu zaplatí symbolickou stokorunu. 

Od dubna se také rozjede svoz bioodpadu v lokalitách, které jsou do svozu zapojeny: Dolní Libchava, Holý vrch, Slovanka, centrum města, Dubice, Svárov, Kopeček, Stará Lípa. Svoz začne v pátek 5. dubna a bude probíhat každý pátek v době od 7:00 – 22:00 hodin až do 30. listopadu letošního roku.

Ti občané, kteří popelnici na bioodpad nemají a mají trvalé bydliště v lokalitách, které jsou do svozu bioodpadu zapojené, si mohou zdarma požádat o popelnici. Občané, kteří bydlí mimo zapojené lokality pak mohou bioodpad zdarma odevzdat ve sběrném dvoře.
 

Nahoru