Elitex potvrdil roli favorita

Archiv
Verze pro tisk |

Podle postavení v tabulce, kdy Stráž byla poslední a Jablonec první, mělo jít podle prognóz o zcela jasný zápas. Hosté však, možná pod vědomím, že nemají co ztratit, nastoupili do zápasu nebojácně a do 25. minuty byli favorizovanému domácímu celku minimálně vyrovnaným soupeřem. Jejich snažení a výbornou hru totiž v této minutě utnul a znehodnotil sporný okamžik. Domácí fotbalista si našel místo pro hlavičku a míč se po odrazu od břevna dostal na brankovou čáru, ze které ji vyrazil gólman Stráže pod Ralskem Svoboda.

K údivu přihlížejících rozhodčí Popík tento gól uznal a Jablonec nad Nisou se tak dostal do vedení 1:0. Od této chvíle se již Stáž nedostala do herní pohody, kterou oplývala na začátku a dala tím prostor pro kombinaci jabloneckým fotbalistům. Domácí potvrzovali oprávněnost svého postavení v tabulce a přiváděli hostující obranu do úzkých. Vše vyústilo v branku, kterou si dala obrana sama, když obránce Rubáš změnil směr míče a brankář Svoboda se za ním jen bezmocně ohlédl. Po výměně stran se hosté rozpomenuli na hru z prvního poločasu, ale slibné šance Kováře, který kopal trestný kop a Ladsmanna, zůstaly nevyužity. V 75. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš a z penalty padl třetí rozhodující gól.

rozhodčí: Popík

diváci: 50

žluté karty: 2:3

sestava FK Stráž pod Ralskem: Svoboda - Synek - Lukavec, Rubáš, Halama - Svoboda, Wurdák, Moravčík, Pýcha - Kovář, Ladsmann.

Nahoru