Spisovatelka Irena Dousková v Městské knihovně v Doksech

Verze pro tisk |

V rámci Března měsíce čtenářů proběhne ve středu 20. března od 17.00 hod. v Městské knihovně Doksy beseda se spisovatelkou Irenou Douskovou.

 

Spisovatelka Irena Dousková vstoupila do povědomí čtenářů zejména svou druhou prózou, románem Hrdý Budžes, v němž očima osmileté školačky líčí osudy herecké rodiny obtížně přežívající první léta normalizace

na malém městě. Tragikomické vyznění textu zajišťuje svébytná vypravěčka, která události pozoruje z pozice jejich „vedlejšího účastníka“ a hodnotí je adekvátně svému věku a zkušenostem. Volným pokračováním osudů Helenky Součkové a její rodiny je román Oněgin byl Rusák, časově zasazený do

osmdesátých let, trilogii pak uzavírá román Darda, v němž čtenář sleduje osudy Helenky Součkové jako dospělé ženy, potýkající se s rozpadem manželství a se zákeřnou chorobou. Všechny tři knihy byly velice úspěšně zdramatizovány s vynikajícím ztvárněním Helenky Součkové herečkou Barborou Hrzánovou.

 

V rámci besedy bude Irena Dousková číst ze svého posledního románu Darda a samozřejmě nebude chybět prostor pro dotazy a autogramiádu.

 

Nenechte si tedy ujít toto jedinečné setkání a přijďte do Městské knihovny v Doksech ve středu 20. března v 17.00 hod.

plakat
Nahoru