Předprodej na Expediční kameru zahájen

Verze pro tisk |

Před několika dny byl v Doksech a v České Lípě zahájen předprodej na filmový festival Expediční kamera, který opět představí ty nejlepší cestovatelské a outdoorové filmy.

Vstupenky si můžete zakoupit v Infocentru města Doksy a v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě.

Celovečerní pásmo špičkových filmů, které zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, můžete vidět v kině Máj v Doksech v sobotu 16. února odpoledne od 15 hodin.

Uvidíte ty nejlepší cestovatelské, horolezecké, cyklistické, paraglidingové a další dobrodružné filmy uplynulé sezony: Zabijácká krása, V kůži vlka po stopách Džingischána 2, Sandstone, Foli (Rytmus), Halo Effect, Siberut, Cesta domů a Príbehy tatranských štítov.

 

Ve snímku Zabijácká krása se dva špičkoví paraglidisté pokusí o něco, co ještě nikdo nedokázal: doletět do základního tábora druhé nejvyšší hory světa, K2.

 

Pokračování divácky velmi úspěšného filmu V kůži vlka po stopách Džingischána, který jste mohli vidět na loňském festivalu, začíná tentokrát v Kazachstánu. Odtud pokračuje cesta australského dobrodruha, který putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy, dále na západ.

 

Dobrodružný cestopis Siberut pojednává o výpravě tří cestovatelů na stejnojmenný ostrov mentawajskýc h kouzelníků, ležící v daleké Indonésii nedaleko Sumatry. Film vám představí svět rovníkové močálové džungle a magických rituálů, jako například obětování zvířat, ale i svět krvežíznivých pijavic a malárie.

 

Dokumentární film Sandstone vás zavede do unikátní lezecké oblasti na severovýchodu Čech, která si i přes nové trendy v lezení zachovává své tradiční hodnoty.

 

Halo Effect je nový dobrodružný kajakářský film bratrů Fisherových. Nejlepší kajakáři světa, včetně našeho Jakuba "Kajmana" Šedivého, podnikají dvouměsíční cestu do Mekky kajakářů - do Norska a na Island.

 

Snímek Foli (Rytmus) vás zavede až do západní Afriky, která je kolébkou mnoha hudebních stylů. Tamní hudebníci, obzvláště bubeníci z kmene Malinke, jsou proslulí na celém světě. Hudba, rytmus, tanec a bubnování jsou součástí jejich všedního dne a prostupují jejich životy doslova od narození až do hrobu.

 

Průvodcem vizuálně úchvatného filmu Cesta domů vám bude Skot Danny MacAskill, přezdívaný Danny MegaSkill, jeden z nejlepších freestyle trialistů světa. Představí vám krásy a bikové terény svého domovského ostrova Skye a městečka Dunvegan ve Skotsku.

 

S dokumentem špičkového slovenského dokumentaristy Pavola Barabáše Príbehy tatranských štítov se můžete pro změnu zúčastnit výstupů na nejkrásnější štíty Vysokých Tater.


 

Podrobnější informace o festivalu a jednotlivých filmech najdete na www.ExpedicniKamera.cz.

Navštívit můžete také naše nové webové stránky: http://kinomaj.mksdoksy.cz/.

Vstupné na festival: děti a studenti 50 Kč, dospělí 80 Kč

Občerstvení nabídne TAO čajovna z České Lípy.

Další informace:

Miloslav Lomič
tel. 776 550 862
e-mail kinomaj.doksy@centrum.cz

průběžné informace na http://www.facebook.com/KinoMaj

Nahoru