Návraty domů Jaromíra Dědka

Verze pro tisk |

Klubovna Městské knihovny v Doksech bude od 6. března do 29. března patřit dřevěným plastikám Jaromíra Dědka, řezbáře z Blatců u Housky. Ač původní profesí stavař, propadl svému koníčku řezbářství natolik, že se od roku 2007 stalo jeho zaměstnáním.

Nenajdete u něj monumentální sochy, neboť se nejraději věnuje drobné řezbě, jako jsou plastiky, sošky, šperky. Ke své tvorbě používá převážně dřevo lipové, olšové, topolové, habrové a dubové.

Jeho sklon k umění se projevuje i v jeho dalších aktivitách. Je dlouholetým členem ochotnického divadelního spolku Nové divadlo Mělník. Píše básně, maluje, fotografuje. Prostě mohutný chlap s poetickou duší, která se odráží v jeho tvorbě, vycházející především z přírodních motivů – to jsou jeho návraty domů, k přírodě, k původní a přirozené formě života.

Malinko nevšední bude i vernisáž jeho výstavy. Mimo jiné na ní sám zahraje na australský domorodý nástroj didgeridoo. Nenechte si tedy ujít tento ojedinělý zážitek a přijďte ve středu 6. března v 17 hod. do městské knihovny,“ zve na zahájení výstavy Renata Mauserová, ředitelka MěKS a dodává: „Jaromír Dědek není v Doksech poprvé. Pokud jste navštívili v minulých letech začátkem září řezbářské sympozium v Památníku K. H. Máchy, mohli jste ho vidět přímo při práci.“

Výstava je otevřena v pondělí, ve středu a ve čtvrtek od 9.00 do 18.00 hod. a v pátek, v sobotu a v neděli od 13.00 do 17.00 hod.

Návraty domů Jaromíra Dědka
Nahoru