J. Hrušková: Dokské kočky čtyřnohé

Verze pro tisk |

Nikdy bych nevěřila, kolik občanů se zajímá o opuštěná zvířata v našem městě. Aspoň doufám, že zájem o to, jak probíhá kastrační program koček v Doksech, pramení ze zájmu o tato zvířata.

V Dokském zpravodaji p. Musilová informovala o tom, jaká je skutečnost, kolik koček se vykastrovalo, proč se vykastrovalo a kde se vykastrovalo. Byla to reakce na článek a dotazy v zastupitelstvu. Psala také o tom, že naše klinika nabídla nákladovou cenu kastrace, která byla nižší než cena v útulku, a proto jsou zákroky prováděné u nás. Jenže jak to tak bývá, každý dobrý skutek je podezřelý a navíc musí být po zásluze potrestán. Tak se ke mně donesla „šuškanda“, že stejně prý nikdo neví, kolik těch koček je, tak si jich naúčtujeme víc a pěkně si vyděláme.

Takže vážení nevěřící, mám ráda zvířata a mám ráda Doksy. Tohle mě přimělo, aby naše klinika přišla s nabídkou, která je pro nás zcela nevýhodná. Nemyslím si totiž, že zvířata, která budou opětovně vypuštěna do svého teritoria, by se měla kastrovat v útulku, kde jsou zbytečně vystavena stresu a infekčnímu tlaku. To není nic proti útulkům, ty jsou zajisté potřeba, ale snad jsou tady na něco jiného. No, a protože jsem občan Doks a potažmo zastupitel města, nelíbí se mi toulavé, mnohdy i nemocné, množící se kočky, které potřebují pomoct, tak jsme tuto službu nabídli za cenu nejnižší možnou, tj. za materiál.

Nebudu na tomto místě vypočítávat, kolik stojí narkotika, šicí materiál, antibiotika, antiflogistika, analgetika, desinfekce, operační podložka, rouška, sterilní jednorázová čepelka, vysterilizování chirurgických nástrojů. O práci lékaře a sestry vůbec nemluvím, protože tu městu neúčtujeme, je to, řekněme, naše forma pomoci a sponzorství – toulavým kočkám i městu. Naštěstí koček nebude 100, tedy aspoň doufám…

Přála bych nám všem, aby k zakázkám od města aspoň občas někdo přistoupil tak jako my. Tedy ne cenu natahovat a navyšovat, protože jsou to peníze města a tudíž nikoho, ale snížit, protože jsou to peníze nás všech. Potom budeme mít třeba upravenou krásnou zeleň, hezké, čisté chodníky i silnice bez děr, zrekonstruovaný zámek i zámecký park, každou chvíli nějakou tu kulturní akci. To nám bude HEJ.

MVDr. Janka Hrušková, zastupitelka města Doksy 

Nahoru