Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu

Verze pro tisk |

Celovečerní pásmo špičkových filmů, úspěšných na mnoha mezinárodních filmových festivalech, můžete vidět v kině Máj v Doksech již tento týden, v sobotu 27. října odpoledne od 15 do 20 hodin.

Doksy tak podobně jako v případě Expediční kamery patří mezi první místa v republice, kde diváci mohou tento festival navštívit.

Uvidíte snímky o extrémním lyžování a zimních horolezeckých výstupech, o snowboardingu, snow-kitingu a skialpinismu, ale také o dalších zimních radovánkách a dobrodružstvích. Tento festival je součástí festivalu EXPEDIČNÍ KAMERA a jeho volným podzimním pokračováním.

Na programu festivalu budou tyto snímky: Chlad, All.I.Can, Rovnoběžky, Baffin Babes, Tatry krásné, Tatry mé, Scottish Ice Trip, Ultim8 Separation, White Line a Bezpečný freeride – laviny.

Podrobné informace o festivalu a jednotlivých filmech najdete na www.pohora.cz/festival-zimnich-sportu/

Vstupenku v předprodeji si můžete zakoupit v Infocentru města Doksy a v Reynkově knihkupectví v Moskevské ulici v České Lípě.

Vstupné na festival: děti a studenti – 50 Kč, dospělí 80 Kč

Občerstvení nabídne TAO čajovna z České Lípy.

 

Popis filmů hlavního programu:

ALL.I.CAN
(USA, 15 min., režie: Dave Mossop, Eric Crosland, produkce: Sherpas Cinema)
All.I.Can je vizuálně ohromující dílo kinematografie, nejlepší lyžařský film roku 2011, který se věnuje vášni pro lyžování a objevování nádherných dosud nesjetých míst v horách po celém světě. Kdo rad objevuje exotická místa pro skialp, freeride a další aktivity, se v tomto filmu určitě najde.
Ocenění: např. "Nejlepší celovečerní horský film" - Banff 2011

COLD
(USA, 19 minut, režie: Anson Fogel, produkce: Forge Motion Pictures)
Cold, česky "Chlad", je příběh o unikátním zimním výstupu Cory Richardse na osmitisícovku Gasherbrum II se dvěma partnery, horolezci světové špičky, Simonem Moro a Denisem Urubko. Uvidíte natáčení ve velmi náročných přírodních podmínkách, plný zvratů a překvapení.
Ocenění: Grand Prize – Banff 2011. 

BAFFIN BABES
(Norsko, Kanada, 28 minut Režie: Baffin Babes, produkce: Catapult Film)
Nejdelší lyžařská, čistě dámská expedice: 1200 km skrz arktickou pustinu podél kanadského ostrova Baffin. Není to zrovna procházka parkem, pokud vezmeme v úvahu 100 kilogramů na saních, teploty okolo – 40 stupňů Celsia a polární medvědy okolo.
Ocenění: Best Spirit of Adventure Film (Nejlepší dobrodružný film) – ShAFF 2011

PARALLELS
(Kanada, 7 minut, režie: Nicolas Teichrob, produkce: Dendrite Studios)
Parallels, znamená rovnoběžky, což v tomto případě odkazuje na rovnoběžné lyžařské stopy, které freerideři vytvořili ve svazích olympijského střediska Whistler v rámci World Ski & Snowboard Festival v dubnu 2011

SCOTTISH ICE TRIP
(Francie, 26 minut, režie: Guillaume Broust, produkce: Petzl)
Špičkoví lezci se v zimních podmínkách za doprovodu extrémního horolezce pokusí zdolat Ben Nevis. Skotsko je krajinou, kde horolezci slaví příchod sněhové bouře a mixové lezení má svou dlouholetou tradici.

ULTIM8 SEPARATION
(Česká republika, 26 minut, režie: Lucas Herman, produkce: Illegal Production)
Projekt si klade za cíl mapovat českou freeskiingovou parkovou scénu a přiblížit tak freeskiing jako progresivní sport širšímu publiku nejen v České republice. Ve filmu uvidíte nejlepší české freeskiové jezdce: Robin Holub, Pepé Kalenský, Filip Taraba a Jirka Volák a další

WHITE LINE
(Česká republika, 50 minut, režie: Tomáš Galásek, produkce: Martina Prášilová)
Zcela nový snímek letošní sezóny, který jedinečným způsobem spojuje životy nejlepších českých jezdců, mapuje jejich odlišný charakter, ale stejný přístup k horám a ukazuje jednu společnou vášeň: svobodu a čerstvý prašan. Každý z nich je vždy připraven hledat nejrůznější způsoby a prostředky, jak se na vrchol hory zase vrátit.

Další informace:
Miloslav Lomič
tel. 776 550 862
e-mail kinomaj.doksy@centrum.cz
průběžné informace na www.facebook.com/KinoMaj 

Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Filmový festival zimních sportů v kině Máj v Doksech už v sobotu
Nahoru