Dokské městské slavnosti budou pohádkově pohádkové

Verze pro tisk |

Dokské městské slavnosti začínají tzv. zahřívacím kolem v sobotu 17. srpna Pohádkovým odpolednem na zahradě Památníku K. H. Máchy. Loutkové pohádky O zakleté labuti a Tři prasátka a vlk zahraje liberecké divadlo Spojáček, které letos slaví 60 let své existence a které získalo na národních i mezinárodních přehlídkách loutkových divadel četná ocenění.

„Pohádky jsou především pro děti od 4 let. Pro starší děti a jejich rodiče je pak určena pohádka Stolečku, prostři se! z repertoáru pražské divadelní společnosti Kejklíř, která moderním, neotřelým způsobem pomocí marionet předestře stále aktuální poslání této známé pohádky. Čas se sice mění, ale lidská povaha zůstává stejná,“ zve na pohádkové odpoledne na zahradu Památníku K. H. Máchy v Doksech Jana Fridrichová z Vlastivědného muzea v České Lípě, neboť sobotní odpoledne připravilo Město Doksy ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě.

„Letošní slavnosti mají trošku netradiční zaměření, a sice chceme zábavnou formou poukázat na hospodárné nakládaní s odpadem. A tak vznikl projekt „Odpad z nebe nespadl“, do něhož se naše město zapojilo,“říká starostka města Eva Burešová. „Ale nebojte se, i vážné téma se dá zprostředkovat zábavnou formou, jen se nesmíme bát se smát i tam, kde spíše tečou slzy,“ zve na slavnosti starostka Doks.

V neděli 18. srpna v 10 hod. bude v areálu zámku v Doksech zahájen bohatý celodenní program proložený soutěžemi, divadelní pohádkou, tancem. Návštěvníci se setkají s Upírem Krejčím, v poledne si pak na své přijdou milovníci písní Karla Gotta v podání jeho imitátora Karla Emanuela Gotta.

„Nebude chybět ani módní přehlídka, na níž předvedou sličné modelky z agentury Reas Agency z České Lípy kolekci ekologického oblečení z papíru či z plastů a ukážou tak, že lze při troše šikovnosti i z odpadu vykřesat krásu. Závěr slavností pak bude patřit rockové skupině JAKSITAKSI,“přibližuje program slavností Věra Pangrácová z Městského kulturního střediska v Doksech.

Jak je vidět, i téma odpady může být zábavné. Součástí slavností je tradiční staročeský jarmark rukodělného zboží, které se v běžných obchodech nekoupí. Nemohou samozřejmě chybět ani pouťové atrakce, jako je např. kolotoč, jumping, obří skluzavka či zorbing.

„Letošní městské slavnosti jsme připravili ve spolupráci se Sdružením obcí Libereckého kraje a spřáteleného saského okresu Görlitz v rámci projektu Odpadové hospodářství – spolupráce v Libereckém kraji a okrese Görlitz,“dodává Renata Mauserová, ředitelka Městského kulturního střediska v Doksech.

Nahoru