Úspěch Divadelního spolku Havlíček Zákupy

Verze pro tisk |

Ve dnech 5. - 8. května se v Josefove Dole u Jablonce konal již 26. ročník krajské divadelní přehlídky venkovských ochotnických souborů "Josefodolské divadelní jaro".

Mezi devíti přihlášenými byl i DS Havlíček Zákupy z inscenací Gogolovy Ženitby. Toto představení bylo na pořadu přehlídky o sobotním večeru 7. května a sklidilo veliké divácké ovace. Porota ve složení František Zborník, Rudolf Felzman, Jan Hlavatý a Jaromír Kejzlar udělila zákuspkým ochotníkům tři čestná uznání za herecké výkony (Mirek Izera, Pavlína Kravcivová, Věra KOšťálová) a tři ceny - za herecký výkon (Karel Minařík), za kostýmy (Věra Košťálová) a za režii a systematickou péči o rozvoj DS v Zákupech (J. M. Šimek), za inscenaci (DS Havlíček) a nominovala DS Havlíček Zákupy na národní přehlídku "Krakonošův divadelní podzim" ve Vysokém nad Jizerou.

 

Z hodnocení poroty: "... inscenace měla velmi zdařilé vyznění, herci tvořili své postavy zaujatě a velmi přesvědčivě v duchu původního autorského záměru. Jejich výkony naplňovaly režijní koncepci a děj měl živý spád. Celek inscenace byl obohacen tvůrčím způsobem, když se podařilo šťastně zakomponovat do závěru představení dramatickou figuru kupce Starikova, která bývá většinou škrtána jako zbytečná a nedůležitá. Podstatnou stránkou výtvarného přístupu zákupského spolku bylo provedení kostýmních návrhů a jejich realizace členkou souboru Věrou Košťálovovu. Autorem výstižného scénického řešení byl režisér inscenace Jiří M. Šimek."

DS Havlíček obdržel také cenu pořadatele - DS J. K. Tyl Josefův Důl.

Porota doporučila na národní přehlídku na druhém místě DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou s inscenací Holky z kalendáře.

Nahoru