Tanga jedou na Hronov, aneb Jirásek opět mezi nejlepšími

Verze pro tisk |

Divadelní klub Jirásek Česká Lípa má za sebou velmi plodný, byť velmi smutný, rok. Odpremiéroval dvě představení a ve velmi pohnuté atmosféře po náhlém úmrtí Františka Zborníka zvládl další ročník Českolipského divadelního podzimu, stejně tak se ctí odehrál mnoho repríz svých představení po celé republice. Především však opět prokázal, že si zaslouží místo mezi nelepšími amatérskými soubory u nás.

V roce 2017 se DK Jirásek probojoval s inscenací Commedia á la carte na celonárodní přehlídku Jiráskův Hronov, přehlídku těch nejlepších amatérských divadelních představení, která v daném roce vznikla. A je nám nesmírnou ctí, že naše krásné město budeme moci reprezentovat na Jiráskově Hronově i v roce 2019. Z národní přehlídky seniorského divadla, která se konala v listopadu v České Třebové, se totiž na tuto prestižní přehlídku nominovala inscenace V. Klapky Tanga pro Ježíška. 

Postup je o to cennější, že inscenaci lektorský sbor ve složení Mgr. Jaroslav Kodeš, Mgr. Rudolf Felzmann a PhDr. Milan Strotzer nominoval přímo, českolipští divadelníci tak nemusí své místo před nikým obhajovat. Čeká je „pouze“ přísné hronovské publikum, které neodpustí nikomu nic, ale my věříme, že českolipští divadelníci opět obstojí. 

Inscenaci Tanga pro Ježíška, která měla premiéru 24. února 2018 v České Lípě, napsal V. Klapka na motivy hry Josef a Marie (1979) rakouského autora P. Turriniho. Jedná o tragikomický příběh dvou lidí, kteří se náhodně setkají na Štědrý den a postupně si odhalují své příběhy. Inscenace je sice poměrně chudá co se scény i kostýmů týče – herci jsou oblečeni zcela civilně – nicméně o co není nouze, jsou emoce a léty vytříbené herecké řemeslo. Kromě V. Klapky v inscenaci hraje i V. Zborníková. 

A čeho se můžete od „Jirásků“ dočkat dál? Nebojte, však oni si zase pro své věrné diváky něco připraví.

Rozhovor s V. Klapkou o inscenaci si můžete připomenout ZDE
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru