Divadelní festival „Cimrman by se divil“ dosáhl plnoletosti!

Verze pro tisk |

Tuto sobotu 12. března 2016 uspořádali českolipští tomíci z TOM CHIPPEWA již 18. ročník divadelního festivalu „Cimrman by se divil“ v Jiráskově divadle.

Na jevišti se postupně vystřídaly děti z České Lípy, Poděbrad, Brandýsa nad Labem, Kamenického Šenova a nedalekých Kravař, z hlediště je po celou dobu nadšeně povzbuzovaly celé rodinné klany, kamarádi, spřátelené duše a jistě i nemálo divadelních nadšenců. Divadla jsou amatérská, ale z každého jednotlivého kusu je cítit energie a nadšení, které do něj
vedoucí - režiséři a hlavně děti a mládež vložily. Potlesk a podpora z hlediště hercům pomůže otupit stres a nervozitu, zážitek je poté vždy zaručen.

Velmi pozitivní je zkušenost, kterou tomíci získají na prknech,
která znamenají svět. Ta je jedinečná a přesto, že je festival soutěžní, odchází všichni spokojení. Letošními vítězi se stali zaslouženě Magneti z Kamenického Šenova, kteří dokázali úžasně skloubit divadelní hru o Popelce s upřímným poděkováním své dlouholeté vedoucí, paní Jitce Šmicové. Ta dlouhá doba trvá již 30 let.

Všechno to hemžení kolem divadla bylo doplněno o ukázky žonglování, lasování, hry na elektrické kytary a strhující bubenickou šou v podání Hluché party – v tom všem totiž tomíci
vynikají.

Děkuji všem hercům a herečkám, scénáristům a režisérům, porotě, rodičům a kamarádům, technikům, Hluché partě a lidem z TOM CHIPPEWA, kteří tento příjemný festival opět zorganizovali. 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru